Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Białka Tatrzańska narty - informacje praktyczne

białka_tatrzańska

Ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska jest największą stacją narciarską znajdującą się na Podhalu. 14 km świetnie przygotowanych tras narciarskich, kilkanaście kilometrów tras biegowych, duża baza noclegowa z cenami od 50 zł za dobę. Ponadto karnety dniowe obejmujące zjazdy po polskich i słowackich trasach już od 90 zł, a także ubezpieczenie od 3,70 zł za dzień – to wszystko sprawia, że Białka Tatrzańska jest jednym z ulubionych miejsc polskich narciarzy zjazdowych i biegowych.

Białka Tatrzańska: narty – jak dojechać?

Białka Tatrzańska znajduje się ok. 13 km za Nowym Targiem jadąc droga krajową 49. Od Zakopanego dzieli ją ok. 25 km, a dojechać można albo wyłącznie Zakopianką (droga krajowa 47), albo Zakopianką (DK47) oraz drogą wojewódzką 961. Z Krakowa, oddalonego o ok. 100 km, najszybciej dojechać można przez Nowy Targ, zjeżdżając z Zakopianki na drogę krajową 49, w kierunku Nowego Sącza. Warszawa oddalona jest od Białki Tatrzańskiej niemal o 400 km, więc podróż będzie trwała samochodem co najmniej 5 godzin. Najszybsza trasa prowadzi przez drogę ekspresową S7 i drogę krajową 7.

Białka Tatrzańska: narty – trasy zjazdowe i trasy biegowe

Ośrodek Kotelnica Białczańska to raj dla narciarzy – jest tu aż 25 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności: 4 trasy trudne, jedna trasa w połowie łatwa, a w połowie trudna, 12 tras łatwych, 4 trasy bardzo łatwe i jeden ogródek dla dzieci. Najdłuższa trasa liczy aż 1900 m, a najkrótsza bardzo łatwa do nauki jazdy na nartach – 10 m. Taka różnorodność tras, zarówno pod względem długości, jak i trudności i poziomu wzniesień, jest doceniana przez narciarzy – z powodzeniem coś dla siebie znajdą tu narciarze o różnych umiejętnościach narciarskich.

Na stoku funkcjonuje 9 kolejek krzesełkowych oraz 12 wyciągów narciarskich.

Narciarze biegowi także powinni być usatysfakcjonowani trasami: do dyspozycji mają 5 tras, z czego najdłuższa liczy 4380 m, najkrótsza 1250 m, a pozostałe 1750m, 2770 m i 3670 m.  

Białka Tatrzańska: narty – wypożyczalnia sprzętu i szkółki narciarskie

Na terenie ośrodka Kotelnica Białczańska można wypożyczyć i serwisować sprzęt narciarski i snowboardowy. Turyści mogą skorzystać z usług m.in. Waluś Ski, U Maćka, rhSPORT czy ZYG ZAK. Wypożyczalnie zlokalizowane są w dobrych punktach, np. Waluś Ski znajduje się tuż pod stokiem Bania i Kotelnica, a do dyspozycji ma ponad 1000 kompletów nart i desek snowboardowych.

Ceny za wypożyczenie sprzętu (na przykładzie wypożyczalni Waluś Ski):

 • Narty standard/snowboard – 20 zł/2h, 40 zł/dzień,
 • Narty standard/snowboard komplet – 25 zł/2h, 50 zł/dzień,
 • Narty biegowe – 20 zł/2h, 40 zł/dzień,
 • Buty – 15 zł/2h, 30 zł/dzień,
 • Kijki/Kask/Sanki – 8 zł/2h, 15 zł/dzień,
 • Kombinezon – 25 zł/2h, 50 zł/dzień.


Warto pamiętać, że większość wypożyczalni dysponuje sankami
– koszt za całodniowe wypożyczenie jest na tyle korzystny, że często nie warto zabierać własnych sanek z domu i tracić tym samym cennego miejsca w bagażniku.

Ceny w Białce Tatrzańskiej są porównywalne do wypożyczalni w innych ośrodkach narciarskich w Polsce. Korzystniej wypożyczyć sprzęt na miejscu niż w wypożyczalniach zlokalizowanych w miejscu zamieszkania. Ceny są zbliżone, a odchodzi problem transportu sprzętu.

W Białce Tatrzańskiej z powodzeniem można się także nauczyć jeździć na nartach, a  to za sprawą jednej z funkcjonujących szkół narciarskich. Do dyspozycji turystów jest m.in.: Szkoła Stok, SKi Ryś, Szkoła Narciarska Budzyńskich czy Doskonal.

Jak wygląda cennik szkół narciarskich? Poniżej ceny za naukę jazdy z instruktorem na przykładzie szkoły narciarskiej STOK dla jednej osoby:

 • 95 zł/1h, 185 zł/2h, 270 zł/3h, 880 zł/ pakiet 10 lekcji, 1720 zł/pakiet 20 lekcji.


Dla dwóch osób:

 • 120 zł/1hm, 230 zł/2h, 330 zł/3h, 1060 zł/pakiet 10 lekcji, 2040 zł/pakiet 20 lekcji.

Białka Tatrzańska: narty – ceny skipassów

W Białce Tatrzańskiej dostępny jest karnet łączony TATRY SUPER SKI. Jest to efekt współpracy stacji narciarskich TATRYSKI, GÓRAL SKIPASS, PKL Palenica i PKL Mosorny Groń. W ramach karnetu do dyspozycji narciarzy jest aż 78 tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności i łącznej długości ponad 45 km. 6 tras posiada homologację FIS – to coś dla wytrawnych narciarzy, którzy lubią ambitne trasy. Trasy są obsługiwane przez 73 wyciągi, łączna przepustowość to 100 tysięcy osób na godzinę.

Karnet ważny na wyciągach TATRY SUPER SKI na terenie Polski (BIAŁKA TATRZAŃSKA: Bania, Kaniówka, Kotelnica Białczańska | KLUSZKOWCE: Czorsztyn-Ski | CZARNA GÓRA: Grapa-Litwinka, Koziniec| JURGÓW: Jurgów-Ski | SZCZAWNICA - PKL Palenica | ZAKOPANE: Polana Szymoszkowa, Harenda-Wyciągi | ZAWOJA: PKL Mosorny Groń |SUCHE: SkiSuche | WITÓW: Witów-Ski.

Ceny karnetów TATRY SUPER SKI

 

Dorośli

Juniorzy (11-15 lat) i seniorzy (65-74 lata)

Dzieci do 10 r.ż.

2h

55 zł

45 zł

40 zł

4h

70 zł

60 zł

55 zł

6h

85 zł

75 zł

70 zł

1 dzień

99 zł

90 zł

85 zł

2 dni

180 zł

160 zł

150 zł

3 dni

255 zł

225 zł

210 zł

4 dni

325 zł

285 zł

265 zł

5 dni

390 zł

340 zł

315 zł

6 dni

450 zł

390 zł

360 zł

7 dni

505 zł

435 zł

400 zł

3 z 5 dni

265 zł

235 zł

220 zł

5 z 7 dni

400 zł

350 zł

325 zł

14 dowolnych dni w całym sezonie

970 zł

830 zł

760 zł

4h po godzinie 16

65 zł

55 zł

50 zł

Źródło: tatryski.pl

Białka Tatrzańska: narty – baza noclegowa

Białka Tatrzańska dysponuje bogatą bazą noclegową.  Znajdują się tu zarówno noclegi w prywatnych domach i pensjonatach, jak i luksusowych hotelach z ofertą SPA. Ceny różnią się w zależności od terminu przyjazdu – sezon niski i wysoki w górach oznacza odmienne ceny nie tylko kwater, ale też skipassów i innych atrakcji.

W zależności od potrzeb i możliwości można znaleźć zakwaterowanie od 50 zł za osobę. Cena graniczna zależy tylko od budżetu. Przykładowe lokalizacje wraz z szacunkowymi kwotami:

 • U Parów – 160 zł za nocleg dla dwóch osób,
 • Hotel Górski – 400 zł za nocleg dla dwóch osób,
 • Dworek Myśliwski – 500 zł za nocleg dla dwóch osób (śniadanie w cenie),
 • Pokoje Monika – 120 zł za nocleg dla dwóch osób,
 • Hotel Liptakówka – 400 zł za nocleg dla dwóch osób,
 • Hawrań – 160 zł za nocleg dla dwóch osób,
 • Hotel Zawrat Ski Resort & SPA – 500 zł za nocleg dla dwóch osób,
 • Dom wypoczynkowy Anetka – 130 zł za nocleg dla dwóch osób,
 • Podhalanka – 145 zł za nocleg dla dwóch osób.


Białka Tatrzańska: narty – ubezpieczenie

Jadąc do Białki Tatrzańskiej, naprawdę warto zaopatrzyć się w polisę turystyczną. Dostępy tam karnet łączony TATRY SUPER SKI umożliwia zjazdy zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie gór.  Należy pamiętać, że u naszych południowych sąsiadów obowiązują odmienne reguły, jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zapewnia jedynie podstawową opiekę medyczną – według zakresu usług oferowanych w ramach bezpłatnego ubezpieczenia zdrowotnego na Słowacji. A te usługi potrafią być inne niż w Polsce, np. za usługę ratownictwa nie zapłacimy po polskiej stronie nic. Nawet, gdy na stok przyleci po nas helikopter z wyszkolonymi ratownikami, ta usługa nie obciąży naszego prywatnego budżetu. Inaczej jest po słowackiej stronie gór – tutaj taka sama usługa jest płatna. Jedna godzina pracy helikoptera to koszt ok. 5 tys. zł. Także pobyt w szpitalu jest odpłatny, inaczej niż w polskich placówkach medycznych.

Tymczasem koszt najtańszego jednodniowego ubezpieczenia narciarskiego to 3,70 zł, a w tym suma gwarantowana na ratownictwo to aż 200 tys. zł. Sam jednodniowy karnet na stok to kwota 99 zł, a przy tym te 3,70 zł za ubezpieczenie wydaje się kwotą symboliczną. Jednak kwotą, która może oszczędzić nam poważnych tarapatów finansowych. Najprościej sprawdzić ofertę różnych towarzystw ubezpieczeniowych za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na polisanarciarska.pl. Intuicyjne i czytelne zestawienie pozwoli porównać oferty, a samą polisę można kupić w zaledwie kilka minut online.

Średnia ocena: 2.75

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa