Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ceny skipassów w polskich ośrodkach narciarskich

Sezon narciarski w pełni, jednak dla wielu osób szaleństwo na stoku znajduje się jeszcze w fazie planów. Przygotowujemy strój narciarski i kupujemy sprzęt lub po prostu decydujemy o jego wypożyczeniu. Zanim wyruszymy na stok musimy wykupić skipass. Jest to identyfikacyjna karta narciarza lub snowboardzisty upoważniająca go do korzystania z urządzeń ośrodka narciarskiego, w szczególności do wyciągów.

ubezpieczenie skipassufot: pixabay.com

Z tego poradnika dowiesz się:

W zależności od naszych potrzeb możemy wykupić jedynie kilkugodzinny, całodniowy czy okresowy na cały pobyt. Ceny karnetów nie należą do najtańszych, jednak raz w roku możemy pozwolić sobie na taki wydatek. Poniżej przedstawiamy ceny skipassów w największych polskich ośrodkach narciarskich w trwającym sezonie 2015/2016.

    Ubezpiecz się na wyjazd

Białka Tatrzańska

W największym polskim kurorcie narciarskim mamy możliwość wykupienia karty TatrySki, która obowiązuje w ośrodkach: Kotelnica Białczańska, Bania, Kaniówka (Białka Tatrzańska), Hawrań (Jurgów), Czorsztyn-Ski (Kluszkowce), Koziniec i Grapa Litwinka (Czarna Góra). W sezonie wysokim, który trwa od 25 grudnia do 6 marca, dorośli (osoby od 16-60 lat) będą musieli zapłacić nieco więcej niż w poprzednim sezonie (zeszłoroczne ceny w nawiasach):

Ceny Skipassów w Białce Tatrzańskiejźródło: materiały własne

Zieleniec

Ośrodek Zielenic Ski Arena położony na terenie odznaczającym się występowaniem nietypowych dla Polski warunków klimatycznych po raz kolejny zaprasza wszystkich turystów na zimowe szaleństwo. Karnety możemy nabyć we wszystkich kasach stacji narciarskiej Zieleniec. Podczas wysokiego sezonu, dorosła osoba będzie musiała zapłacić:

Ceny Skipassów w Zieleńcuźródło: materiały własne

Czarna Góra

Ośrodek narciarski Śnieżnik Ski Region składa się z trzech stacji znajdujących się na terenie masywu Śnieżnika. Są to Czarna Góra, Kamienica i Lądek Zdrój. Skipass zakupiony na tym terenie obsługuje wszystkie wymienione stacje. Posiadając karnet możliwe jest również przemieszczanie się pomiędzy nimi specjalnym Ski Busem. Sezon wysoki trwa od 23 grudnia do 29 lutego i w tym okresie skipassy dla osób dorosłych kosztują:

Ceny Skipassów w Czarnej Górzeźródło: materiały własne

    Znajdź najlepszą polisę

Z powyższego zestawienia wynika, że najtańsze skipassy oferuje Zieleniec. Ceny są jednak bardzo zbliżone do siebie, więc i tak należy liczyć się z wydatkami. Można jednak uniknąć kosztów dodatkowych wynikających z nieprzewidzianych sytuacji, znacznie przekraczających wysokość zakupu skipassu. Warto zaopatrzyć się w polisę narciarską, która może obejmować ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej czy ubezpieczenie sprzętu na wypadek zniszczenia, zgubienia lub kradzieży. 

Julietta Maciejak

 

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa