Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Chyrowa-ski - sprawdzamy czy warto jechać na narty

4 trasy zjazdowe, karnet czasowy od 40 zł, ubezpieczenie od 3 zł za dzień i komplet wypożyczonego sprzętu narciarskiego od 15 zł – Chyrowa-ski to pomysł na wypoczynek w górach w rozsądnej cenie.

    Porównaj ceny ubezpieczeń narciarskich

Chyrowa-ski – najlepsze trasy narciarskie

Stok w ośrodku narciarskim Chyrowa-ski liczy 4 trasy zjazdowe: 1 czerwona (średnio-trudna) o długości 900 m oraz 3 niebieskie (łatwe) – o długości 1400 m, 400 m i 100 m.

Na stok prowadzą 3 wyciągi. Na dole stoku znajduje się gościniec z restauracją. Stok jest dedykowany raczej osobom o niewielkich lub średnich umiejętnościach narciarskich. Wytrawni narciarze mogą czuć niedosyt. Jednak z pewnością każdego zadowoli szerokość stoku – 130 m zapewnia niebywały komfort jazdy i minimalizuje sytuacje kolizyjne na stoku.

Chyrowa-ski – ceny skipassów

W porównaniu do konkurencyjnych ośrodków, Chyrowa-ski ma atrakcyjne ceny karnetów. Plusem jest duża różnorodność w ofercie karnetów oraz uwzględnienie karnetów ulgowych i normalnych zarówno w przypadku skipassów czasowych, jak i jednorazowych zjazdów.

Karnety czasowe:

Rodzaj karnetu

Ulgowy

Normalny

3h

35 zł

40 zł

4h

40 zł

45 zł

7h

55 zł

60 zł

14:00-16:00

25 zł

25 zł

18:00-20:00

30 Zł

30 zł

1-dniowy

60 zł

70 zł

2-dniowy

110 zł

130 zł

3-dniowy

160 zł

190 zł

4-dniowy

205 zł

245 zł

5-dniowy

245 zł

295 zł

6-dniowy

300 zł

340 zł

7-dniowy

340 zł

380 zł

Źródło: chyrowaski.pl

Wyciąg WN-3 (100 m):

1 godzina

17 zł

2 godziny

22 zł

4 godziny

33 zł

Źródło: chyrowaski.pl

Ceny pojedynczych zjazdów:

 

Ulgowy

Normalny

Wyciąg 900 m

4,00 zł

4,00 zł

Wyciąg 400 m

2,00 zł

2,00 zł

Źródło: chyrowaski.pl

  • Wyjazdy 900m (normalne): 5 wyjazdów – 20 zł / 10 wyjazdów – 40 zł
  • Wyjazdy 900m (ulgowe): 5 wyjazdów – 18 zł / 10 wyjazdów – 36 zł
  • Wyjazdy 400m (normalne): 5 wyjazdów – 10 zł / 10 wyjazdów – 20 zł
  • Wyjazdy 400m (ulgowe): 5 wyjazdów – 9 zł / 10 wyjazdów – 18 zł

 

Chyrowas-ski – wypożyczenie sprzętu, nauka jazdy na nartach

Chcąc nauczyć się jeździć na nartach lub snowboardzie w Chyrowa-ski, można skorzystać na miejscu z usług wykwalifikowanych instruktorów. Dostępny jest także instruktor snowboardu.

Przy ośrodku Chyrowa-ski działa także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Cały komplet narciarski (narty, kije, buty) lub snowboardowy na 1 godzinę kosztuje 15 zł, a na 1 dzień 40 i 45 zł. Szczegółowa rozpiska cen poniżej w tabeli:

Rodzaj sprzętu

1 godz.

2 godz.

3 godz.

1 dzień

Komplet narciarski (narty, buty, kije)

15,00 zł

25,00 zł

35,00 zł

40,00 zł

Narty

10,00 zł

20,00 zł

25,00 zł

35,00 zł

Buty

-

-

-

25,00 zł

Kije

3,00 zł

4,00 zł

5,00 zł

6,00 zł

Komplet snowboardowy (deska, buty)

15,00 zł

25,00 zł

35,00 zł

45,00 zł

Snowboard

10,00 zł

20,00 zł

25,00 zł

35,00 zł

Buty snowboardowe

-

-

-

25,00 zł

Kask

-

-

-

10,00 zł

Gogle

-

-

-

10,00 zł

Źródło: chyrowaski.pl

Chyrowa-ski – gdzie szukać noclegów? Ile kosztuje nocleg?

Apartamenty pod Werchowynąnocleg od 45 zł za osobę. Do dyspozycji gości znajduje się taras oraz kort tenisowy położony tuż przy apartamentach. Zaletą jest bliskość do wyciągu.  Dostępne są pokoje 2- i 3-osobowe a także 6-osobowy apartament z dwoma sypialniami.

Gościniec Chyrowa-Skinocleg od 50 zł za osobę. W gościńcu dostępnych jest 18 pokoi 2-osobowych oraz 2 pokoje 4-osobowe. Każdy z pokoi posiada łazienkę. Po aktywnym dniu na stoku można zregenerować się w saunie lub jacuzzi. Dla gości dostępny jest także stół do bilardu i tenisa stołowego. Na miejscu funkcjonuje restauracja, w której zamówić można pyszne posiłki. To doskonałe miejsce dla tych wszystkich, którzy szukają noclegu z wyżywieniem.

Agroturystyka „Wiola”pokoje od 30-35 zł za osobę. Dla gości udostępniane są pokoje 3- i 4-osobowe. W sezonie letnim możliwe jest zorganizowanie ogniska i grilla. Plusem lokalizacji jest bezpośrednie sąsiedztwo ze szlakiem rowerowo-turystycznym.

Chyrowa-ski – 3 rzeczy, które trzeba załatwić przed wyjazdem

Optymalizacja kosztów – wyjazd w góry to zwykle większy wydatek w domowym budżecie. Ceny skipassów i sprzętu narciarskiego to zawsze większy wydatek, a gdy jeździ 4-osobowa rodzina suma kosztów może nadwyrężyć finansowo. Dlatego warto pomyśleć, jak koszty zminimalizować. Oto kilka przykładów:

  • Pożyczenie sprzętu narciarskiego od znajomych – w przypadku okazjonalnego wyjazdu na narty, dobrym pomysłem jest pożyczenie ekwipunku od kogoś bliskiego, kto nosi podobny rozmiar butów i nart. Podczas tygodniowego wyjazdu, można tym sposobem zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.
  • Zakup swojego sprzętu – w przypadku regularnych wyjazdów w góry, lepiej jest zainwestować w swój sprzęt niż za każdym razem wykorzystywać sprzęt z wypożyczalni. Zakup kasku narciarskiego zwróci się już po jednym wyjeździe.
  • Wynajęcie wspólnego domu ze znajomymi – jadąc większą grupą, z finansowego punktu widzenia, lepiej wynająć większy dom, zamiast indywidualnych pokojów w pensjonatach lub hotelach. Dużym plusem jest także swoboda korzystania z takiej przestrzeni.
  • Łączenie karnetów – warto przeanalizować kto, kiedy i w jakim składzie będzie jeździł na nartach. Podczas wyjazdów większą grupą, kiedy to nie wszyscy jeżdżą równocześnie, bardziej może się opłacać zakup jednego karnetu dłuższego i podzielenie się czasem na stoku.


Bezpieczeństwo –
w przypadku nart nie tylko osoby początkujące narażone są na kontuzje i wypadki na stoku. Nierzadko poszkodowanym może zostać także dobry narciarz czy snowboardzista, na którego niefortunnie najedzie ktoś inny. Dlatego ubezpieczenie turystyczne powinno być drugą, po nartach, rzeczą, jaka znajdzie się w bagażu. Tym bardziej, że jednodniowa stawka polisy zaczyna się od 3 zł, a potrafi skutecznie ochronić przed niepożądanymi konsekwencjami wypadku na stoku.

Narciarz ma zapewnione ubezpieczenie OC (lub w zależności od opcji także OC sportowe), transport medyczny do miejsca zamieszkania, ubezpieczenie NNW, zwrot kosztów leczenia i wiele innych udogodnień. Warto zerknąć na kalkulator ubezpieczeń turystycznych na polisanarciarska.pl, porównać oferty i w kilka minut dokonać zakupu.

Plan awaryjny – wyjeżdżając dobrze jest nastawić się pozytywnie – że pogoda i warunki na stoku dopiszą. Jednak warto mieć plan B, zapewniający atrakcyjne spędzenie czasu, gdy pogoda nie pozwala na korzystanie ze stoku. Szczególnie dobrze o to zadbać, gdy jedzie się z dziećmi. Przed wyjazdem powinno się więc sprawdzić okoliczne atrakcje, baseny, termy, ogrody zoologiczne, muzea itp.

W pobliżu Chyrowa-ski można zobaczyć m.in. jeden z największych wodospadów na terenie Beskidu Niskiego znajdujący się we wsi Iwla czy gospodarstwo agroturystyczne "Farfurnia", gdzie znajduje się także pracownia rękodzieła i można wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach: ceramiki, wikliniarstwa, tkactwa, witrażu, rzeźbiarstwa, a nawet oswajania i dojenia kóz.

    Porównaj ceny ubezpieczeń narciarskich

Czy warto wybrać się do Chyrowa-ski na narty? Z pewnością tak. Przyjemnie zaskakują ceny nieco niższe niż w podobnych ośrodkach narciarskich. Szeroki stok to zdecydowanie duży komfort dla narciarzy i snowboardzistów. Kusi też  bliskość Słowacji, gdzie można pojechać w razie niesprzyjającej pogody bądź chęci na odpoczynek od nart. Chyrowa-ski jest warta odwiedzenia choć raz.

Średnia ocena: 4.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa