Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Co jest obowiązkowe na stoku w ramach ubezpieczenia?

Wyjazd na narty staje się dla nas coroczną tradycją i już od pierwszych zimowych miesięcy nie możemy doczekać się opadów śniegu. Narciarstwo oraz snowboard mogą być również poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Na stoku o wypadek nietrudno, dlatego przed wyjazdem warto odpowiednio się przygotować zarówno fizycznie, jak i pod względem finansowym.

ubezpieczenie na stoku

fot: pixabay.com

 Ubezpieczenie na stoku

Każdy wyjazd na stok jest pewnym obciążeniem domowego budżetu. Nie są to zawrotne sumy, warto jednak zadbać, aby podczas wyjazdu nie stracić całego majątku. A tak może się stać przykładowo, gdy doznamy uszczerbku na zdrowiu na zagranicznym wyjeździe. Koszty leczenia czy pokrycia szkód wyrządzonych osobom trzecim mogą okazać się bardzo wysokie. Rozwiązaniem będzie odpowiednio dobrana polisa narciarska.

Podstawowe składniki polisy


Polisa narciarska jest niczym innym, niż ubezpieczeniem turystycznym uwzględniającym uprawianie sportów zimowych. W jej podstawowym zakresie znajduje się ubezpieczenie kosztów leczenia oraz assistance medyczny. Polisa ta posiada określoną sumę ubezpieczenia. Musimy pamiętać, że oznacza ona kwotę, do której towarzystwo pokrywa wydatki poniesione z tytułu wypadku czy kolizji podczas zjazdu. Jeśli więc ubezpieczymy się na 50 tys. zł, a koszty usług medycznych wyniosą 70 tys. zł, różnicę będziemy musieli opłacić z własnej kieszeni. Warto ustalać wysokie sumy ubezpieczenia, adekwatne do cen dla kraju docelowego. Rachunek za tę samą operację czy identyczny pod względem długości pobyt w szpitalu na terenie Słowacji i Norwegii będzie się różnił i to znacznie.

Polskie ubezpieczenie


Finansowanie leczenia, jeśli wypadek przydarzy się nam na polskim stoku, opiera się na nieco innych zasadach. Będąc ubezpieczonym w NFZ, w razie wypadku na stoku, otrzymamy darmową pomoc medyczną. To samo dotyczy kosztów poszukiwań oraz ratownictwa. Wykupując indywidualną polisę na wyjazd narciarski musimy zwrócić uwagę na NNW – bo właśnie to będzie podstawą w Polsce. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje dwa podstawowe zdarzenia: uszczerbek na zdrowiu i śmierć. W pierwszej sytuacji otrzymamy odszkodowanie zależne od procentowego uszkodzenia ciała – dokładne stawki znajdziemy w OWU naszej polisy. W najgorszym przypadku, czyli gdy w następstwie nieszczęśliwego wypadku nastąpi zgon, pieniądze otrzymają nasi najbliżsi.

Odpowiedzialność cywilna


Nieobowiązkowym, ale równie ważnym co powyższe, powinno być dla nas ubezpieczenie OC, które chroni przed niepotrzebnymi wydatkami w sytuacji, gdy będziemy sprawcami danego zdarzenia. Na stoku nietrudno o wypadek z udziałem innego narciarza. Jeśli to my zawinimy, a druga osoba dozna poważnych obrażeń, może domagać się od nas odszkodowania. OC zapewnia pokrycie właśnie takich kosztów i okaże się szczególnie ważne za granicą, gdzie świadomość tamtejszych narciarzy jest dużo wyższa.

Bezpieczniej z polisą

O tym, co obowiązkowe na stoku, powinien wiedzieć każdy narciarz i snowboardzista. Przede wszystkim musimy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Tylko wtedy uda nam się uniknąć nieszczęśliwych wypadków, których koszty mogą być dla nas sporym obciążeniem, a sam pobyt niemiłym wspomnieniem.

Julietta Maciejak

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa