Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Gdy już przebywasz za granicą, a nie masz ubezpieczenia na narty

Ludzie na stoku narciarskim

Wyjechałeś na narty lub snowboard za granicę, ale zapomniałeś o ubezpieczeniu? Nie mamy dobrych informacji - musisz liczyć się z karencją w ubezpieczeniu. Co to oznacza?

Jeśli osoba, która chce wykupić ubezpieczenie przebywa już za granicą, obowiązywać ją będzie KARENCJA. Jest to okres bezpośrednio po zawarciu ubezpieczenia, przez który nie przysługują świadczenia z polisy, pomimo opłacenia składki. Inne towarzystwa ubezpieczeniowe po prostu uniemożliwiają wykupienie polisy z datą rozpoczęcia okresu ubezpieczeniowego wcześniejszą niż 2-5 dni.

karencjaźródło: materiały własne

    Sprawdź oferty towarzystw

Taki zapis ma na celu wyeliminowanie sytuacji zawierania umowy ubezpieczeniowej już po powstaniu szkody i w ubezpieczeniach narciarskich posiada go każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeżeli przeoczyliśmy zakup polisy, musimy jak najszybciej to zrobić. Im wcześniej ją wykupimy w tym korzystniejszej sytuacji będziemy. Proces zakupu może trwać jedynie kilka chwil, warto więc porównać oferty dużo wcześniej. Datę rozpoczęcia ochrony możemy ustalić nawet z dużym wyprzedzeniem.

Karencja trwa zazwyczaj od 2 do 5 dni. Nasza porównywarka wskaże Ci, które towarzystwa ubezpieczeniowe oferują najkrótszą karencję. Ważna wskazówka – jeśli tylko część z osób, które będą ubezpieczane przebywa za granicą, a pozostałe w Polsce, wykup dwie odrębne polisy, tak aby karencja nie obejmowała tych, którzy jeszcze nie przekroczyli granicy Polski.

Redakcja portalu:

polisa narciarska

Średnia ocena: 4.75

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa