Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Gdzie wybrać się na narty w Karpaczu?

narty w Karpczu

Oprócz nart, gogli i ubrań narciarskich, na wyjazd dobrze też zabrać ubezpieczenie narciarskie, których ceny zaczynają się już od 2,70 zł za dzień. Optymalnie dopasowana do celu, miejsca i długości wyjazdu polisa, zadba o nasz komfort psychiczny i bezpieczeństwo zdrowotne oraz finansowe.

Wyjazd na narty: Karpacz - najlepsze trasy


Kompleks narciarski Śnieżka –
najważniejszy, największy i najlepiej przygotowany kompleks narciarski w Karpaczu. W jego skład wchodzi 6 nartostrad. 1 trasa trudna (Liczyrzepa, 1030 m), 2 średniotrudne (Euro 708 m, Złotówka Dół 1108 m), 3 łatwe (Jan 621 m,  Liczykrupa 950 m, Złotówka góra 925 m). Na stoki dostać się można 7 wyciągami (oryczykowe, krzesełkowe). Do dyspozycji turystów są liczne bary i restauracje,  dwie szkółki narciarskie i trzy wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Winterpol Karpacz, Stacja narciarska Biały Jar – to drugi z najpopularniejszych stoków w Karpaczu. Oferuje trzy nartostrady: dwie czerwone dla zaawansowanych i jedną niebieską dla początkujących i średniozaawansowanych. Trasy czerwone mają odpowiednio 600 i 800 m długości, a niebieska – 110 m.  Na stok turyści mogą dostać się 6-osobową koleją linową lub wyciągiem narciarskim typu „dywan”.

Stacja narciarska pod Wangiem – to stok narciarski o długości 400 m. Panują tu doskonałe warunki do jazdy – trasa jest sztucznie naśnieżana i oświetlona, a auto można zostawić na bezpłatnym parkingu. Na miejscu dostępna jest także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwis narciarski, instruktorzy oraz bar.

    Porównaj ceny ubezpieczeń narciarskich

Centrum Aktywnej Rekreacji Pod Śnieżką – ten stok dedykowany jest wszystkim, którzy dopiero zdobywają pierwsze szlify w jeździe na nartach czy snowboardzie. Dostępne są tu dwie łatwe trasy: jedna o długości 80 m, druga 170 m. Do dyspozycji są także dwa wyciągi orczykowe.  Trasy „Pod Śnieżką” to doskonałe miejsce, by w sprzyjających i komfortowych warunkach uczyć się jazdy na nartach.

Karpatka Panorama Ski – do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów są tu dwie trasy: średniotrudna o długości 550 m oraz łatwa o długości 120 m. Obydwa stoki są dobrze naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Na stok można się dostać wyciągami typu wyrwirączka i talerzykowym.  

Powyżej wymienione zostały główne trasy w Karpaczu, jednak miasto oferuje turystom dużo więcej. Funkcjonuje tutaj wiele mniejszych, pojedynczych nartostrad o różnym stopniu trudności. W mieście znajdą coś dla siebie także narciarze biegowi – turystyczny szlak narciarski rozpoczyna się przy górnej stacji kolei linowej na Kopę i prowadzi po polskiej oraz czeskiej części Karkonoszy. Trasa jest dobrze przygotowana i oznakowana.

Przykładowe ceny skipassów w Karpaczu to:

 • 90 zł za jeden dzień zjazdów, 195 zł za karnet 3-dniowy w stacji narciarskiej Biały Jar,
 • 55 zł za jeden dzień zjazdów w stacji narciarskiej pod Wangiem,
 • 80 zł za jeden dzień zjazdów w kompleksie narciarskim Śnieżka.


Wyjazd na narty: Karpacz - baza noclegowa


Karpacz, mimo rozbudowanej infrastruktury narciarskiej, wciąż pozostał urokliwym i kameralnym miasteczkiem, w  którym na co dzień (poza sezonem) mieszka 5 tysięcy osób. Jest to jeden z najchętniej odwiedzanych ośrodków narciarskich w południowo-zachodniej części Polski – stąd też potrzeba bazy noclegowej, która pomieści licznych turystów. Obecnie Karpacz dysponuje 13 tysiącami miejsc noclegowych: od klimatycznych, powojennych wilii, przez górskie chaty, pensjonaty, po hotele z pełnym wyżywieniem.

Przykładowe miejsca, w których można się zatrzymać w Karpaczu to:

 • Hotel Woźniak Boutique & SPA – nocleg od 180 zł/noc,
 • Malachit Medical SPA Hotel – nocleg od 120 zł/noc,
 • Pałac Margot SPA - nocleg od 160 zł/noc,
 • Pensjonat Śnieżka SPA – nocleg od 80 zł/noc,
 • Apartamenty Blue Sky – nocleg od 200 zł/noc.


Wyjazd na narty: Karpacz – szkółka narciarska


W Karpaczu niemalże przy każdym stoku działa szkółka narciarska, m.in. Szkoła Narciarska „Na krawędzi”, Szkoła Narciarska „Wakor” , szkoła M&M, szkoła SKI VEAGAS i wiele innych. Godzina nauki z instruktorem to wydatek rzędu około 90 zł (na przykładzie oferty szkółki narciarskiej M&M).

Dla małych narciarzy lekcje oferowane są w ramach tzw. przedszkola narciarskiego. Takie zajęcia oferują m.in. Szkoła M&M oraz Karkonoska Szkoła Narciarstwa i Snowboardu. Lekcje narciarstwa i snowboardu odbywają się na stokach o trudności dostosowanej do potrzeb uczącego się.

Wyjazd na narty: Karpacz – wypożyczalnia sprzętu


Na terenie Karpacza funkcjonują liczne wypożyczalnie sprzętu, które oferują spragnionym sportów zimowych niemal każdy rodzaj wyposażenia narciarskiego. Wychodzą one naprzeciw potrzebom swoich klientów i oferują całe komplety narciarskie: narty, buty i kije. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie: wypożyczamy wszystko, co jest niezbędne do zjeżdżania na stoku, a cena za komplet jest korzystniejsza niż wypożyczenie poszczególnych elementów osobno.

Przykładowe ceny za wypożyczenie sprzętu:

 • Komplet dziecięcy (narty, buty i kije): 2h-25 zł, 1 dzień-40 zł,
 • Komplet dla dorosłych (narty, buty i kije): 2h-35 zł, 1 dzień-45 zł,
 • Komplet snowboard (deska, buty): 2h-35zł, 1 dzień-45 zł,
 • Buty narciarskie lub snowboardowe: 2h-15 zł, 1 dzień-20 zł,
 • Kije/gogle/kask: 2h-10 zł, 1 dzień-20 zł.


Wypożyczalnie zlokalizowane w miejscowości Karpacz narty oferują w bardzo rozsądnych cenach, dlatego – nie mając własnego sprzętu – z powodzeniem można wypożyczać je na miejscu, a nie w swoim mieście.

Wyjazd na narty: Karpacz - bezpieczeństwo


Myśląc „Karpacz narty” mamy przed oczami beztroskie szusowanie po stokach, słońce ogrzewające nam twarz, śnieg skrzypiący pod nartami oraz uczucie wolności i beztroski. Wyjazd na ferie zimowe do Karpacza rzeczywiście może być doskonałym czasem na relaks, odpoczynek, naładowanie baterii i oderwanie się od codziennych trosk. Jednak w tej całej wyjazdowej euforii nie zapominajmy o podstawowych aspektach bezpieczeństwa:

 • Nartach dobrej jakości z działającymi mocowaniami (nie ma tu miejsca na ignorowanie np. źle działających mocowań czy nienasmarowanych nart, bo konsekwencje mogą być nieprzyjemne).
 • Jeżdżeniu po wyznaczonych trasach – takie trasy są przygotowane, ratrakowane, w dużej mierze oświetlone, a przez to bezpieczniejsze niż trasy „dzikie”.
 • Niespożywaniu alkoholu na stoku – grzaniec wypity po intensywnych zjazdach w mrozie to jedna z większych przyjemności podczas narciarskiego wyjazdu, ale absolutnie nie można przesadzać z ilością wypitego alkoholu, a najlepiej raczyć się grzańcem już na sam koniec po zjazdach. Pijany narciarz czy snowboardzista stanowi olbrzymie zagrożenie na stoku zarówno dla innych, jak i dla siebie.
 • Ubezpieczeniu – uprawianie sportów zimowych związane jest z ryzykiem wypadku i urazów. Umiejętności nie mają tu aż takiego znaczenia – kolizja na stoku może być spowodowana przez mniej wytrwanego narciarza. Nie działa tu reguła „dobrze jeżdżę, nie potrzebuję ubezpieczenia, bo nic mi się nie stanie”. Wyjazd narciarski bez ubezpieczenia to duże ryzyko, konsekwencją może być nie tylko utrata zdrowia, ale też problemy finansowe, np. gdy uszkodzimy cudzy (bardzo drogi) sprzęt, a nie mamy ubezpieczenia OC.


Biorąc pod uwagę fakt, że ceny ubezpieczeń narciarskich zaczynają się już od 2 zł dziennie, nie warto zastanawiać się nad wyborem optymalnej polisy. To niewielki wydatek w porównaniu z kosztem całego wyjazdu, a może zabezpieczyć nas przed ogromnymi stratami finansowymi. Przykładowo wysokość sum gwarantowanych ubezpieczenia w cenie 2,70 zł dziennie znalezionego w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisanarciarska.pl wygląda następująco:

Zakres ochrony

Wysokość sumy gwarantowanej

Koszty leczenia i assistance

500 zł

Koszty ratownictwa

15 000 zł

NNW

20 000 zł

OC w życiu cywilnym

100 000 zł

OC sportowe

10 000 zł

Ubezpieczenie sprzętu sportowego

3000 zł

Cena polisy

2,70 zł dziennie

Źródło: rankomat.pl

    Porównaj ceny ubezpieczeń narciarskich

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa