Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Jak narciarze spędzają wakacje?

alpy

Koniec zimy oznacza również koniec opadów śniegu. Nad jego brakiem ubolewają narciarze, dla których oznacza to przerwę w praktykowaniu ich ulubionej dyscypliny sportu. Nie zawsze jednak muszą oni rezygnować ze swojego hobby. Istnieje bowiem kilka sposobów na to, aby utrzymać formę i chociaż w niewielkim stopniu móc nadal oddawać się swojej pasji.

Na lodowcach śnieg nie znika nawet latem. W Europie jest czynnych kilka ośrodków narciarskich, które swoją działalność opierają właśnie na naturalnych warunkach lodowców. Przedstawiamy zatem poniżej kilka miejsc, do których mogą udać się miłośnicy narciarstwa i snowboardingu, a także innych zimowych dyscyplin sportowych.

    Kup polisę turystyczną

ubezpieczenie na latoźródło: materiały własne

Francuskie szczyty

Jednym z takich ośrodków jest Les Deux Alpes znajdujący się we Francji. Położony jest na terenie 120 ha, co umożliwia dobrą zabawę wielu narciarzom. Z najbliższej miejscowości na lodowiec dojedziemy w pół godziny korzystając z gondoli, a później metra górskiego. Do dyspozycji narciarzy, którzy również latem chcą szusować, ośrodek oddaje 8 szlaków o różnej trudności zjazdu. Na górną stację wjechać można jednym z wyciągów krzesełkowych lub orczykowych. Te czynne są od czerwca do sierpnia między 7.00 a 12.30. Koszty korzystania z francuskiego ośrodka wynoszą około 29 euro.

Czytaj także: Najlepsze ośrodki narciarskie we Francji

Austriackie tereny

Zwolennikom austriackich stoków proponujemy proponujemy lodowiec Kitzsteinhorn. Znajdujący się na nim kurort narciarski Kaprun oferuje zróżnicowany poziom trudności dostępnych tam tras zjazdowych. Ośrodek ten przeznaczony jest raczej dla narciarzy o wyższym stopniu zaawansowania. Planując wyjazd w tamte strony należy pamiętać, że wyciągi są nieczynne między 10 a 26 czerwca oraz między 21 lipca, a połową września. Poza stokami zjazdowymi ośrodek oferuje bogato wyposażony snowpark. Cena za dwa dni korzystania wynosi 62,50 zł.

Czytaj także: Ośrodki narciarskie w Austrii

    Ubezpiecz się na wyjazd

Szwajcarska klasyka

Również po Szwajcarskiej stronie znajdziemy warunki do uprawiania narciarstwa latem. W tamtych rejonach możemy wybrać się na lodowiec Allalin, który dostępny jest dla narciarzy i snowboardzistów od połowy czerwca aż do końca września. Wyciągi w znajdującym się tam ośrodku SAAS FEE czynne są codziennie między 7.30 a 13.00. Dzienny pobyt na stoku kosztuje 70 franków szwajcarskich. Lodowiec ten ma nieco łatwiejsze stoki. Mogą więc na nim jeździć średniozaawansowane osoby. Nie oznacza to, że doświadczeni nie mogą z niego korzystać. Odpowiednie warunki znajdą tu freestylerzy. Ci jednak szczególnie narażeni są urazy. Dlatego też rozsądny narciarz, bez względu na stopień zaawansowania, powinien posiadać ubezpieczenie narciarskie.

Czytaj także: Kurorty Narciarskie w Szwajcarii

Ważne, żeby przy wyborze polisy określić stopień zaawansowania oraz ryzyko, jakie niesie rodzaj sportu, jaki zamierzamy uprawiać. Freestylerzy powinni wybrać ochronę od konsekwencji uprawiania sportów ekstremalnych.

Źródło: http://www.skiinfo.pl/

Redakcja portalu:

polisa narciarska

 

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa