Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Jak przygotować się do wyjazdu na narty?

polisa na wyjazd narciarski

Bardzo popularną opcją zimowego wypoczynku jest jazda na nartach lub snowboardzie. Często zapominamy jednak, że warto zabezpieczyć się przed wyjściem na stok wykupując odpowiednie i korzystne ubezpieczenie. Jaką polisę wybrać? Jaki pakiet brać pod uwagę? Jak wybrać firmę ubezpieczeniową i nie dać się oszukać?

 

Wybierając się na wymarzony urlop musimy pamiętać, że w razie spowodowania wypadku z udziałem osób trzecich, ponosimy wszelkie koszty związane z wypłatą dla nich stosownego odszkodowania. Zdarza się, że są to naprawdę ogromne wydatki. Szczególnie, jeśli z naszej winy poszkodowany dozna dużego i przeciągającego się w czasie uszczerbku na zdrowiu.

    Porównaj cenę ubezpieczenia na narty

Podstawowy zakres ubezpieczenia

W takim przypadku warto posiadać wykupione wcześniej ubezpieczenie OC- od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. W razie spowodowania wypadku, w którym ucierpią inne osoby oraz ich mienie, ubezpieczyciel pokryje 100 proc. kosztów związanych z wypłatą dla nich odszkodowania.

Koniecznie trzeba wykupić ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia za granicą, w tym tego również specjalistycznego. Eksperci zalecają, by opiewało ono na nie mniej niż 40 tysięcy euro - jest to kwota, dzięki której koszt nawet bardzo skomplikowanych operacji i zabiegów zostanie całkowicie pokryty.

Pamiętajmy, że w zależności od kraju, koszt opieki medycznej może znacznie się różnić. Czytajmy więc przed wyjazdem informacje na temat leczenia w państwie, do którego mamy zamiar udać się na wypoczynek.

Bardzo istotne jest również posiadanie ubezpieczenia NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków), za którego sprawą będziemy w stanie domagać się od towarzystwa wypłaty pieniędzy w razie poniesionego stałego uszczerbku na zdrowiu. Kwota odszkodowania uzależniona jest od wyboru sumy, na którą zdecydujemy się ubezpieczyć.

    Kup ubezpieczenie na narty

Dodatkowe opcje polisy narciarskiej

Assitance to z kolei bardzo przydatna opcja dla wszystkich wybierających się w podróż własnym samochodem. Zapewnia w razie niespodziewanej awarii bądź wypadku auto zastępcze, często w ramach tej opcji także nocleg lub wyżywienie w przypadku nagłych zdarzeń mogących pozbawić nas tych dóbr. 

Dodatkową opcją, którą możemy wykupić w towarzystwach jest ubezpieczenie bagażu i sprzętu narciarskiego - może okazać się to przydatne, jeśli posiadamy ekwipunek wysokiej jakości i obawiamy się jego kradzieży bądź zniszczenia podczas przewożenia np. samolotem.

Pamiętajmy też aby zawsze dobrze sprawdzić opinię i informacje na temat firmy, w której planujemy wykupić ubezpieczenie. Wczytujmy się także dokładnie w umowę, którą firma przygotuje nam do podpisu.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty?

Przed zimowym wyjazdem, który planujemy spędzić bardzo aktywnie koniecznie należy wykupić ubezpieczenie na narty. Jego brak może okazać się dla nas bardzo kosztowny i nieść za sobą konsekwencje na długie lata. Obecnie koszt podstawowych pakietów nie jest bardzo wysoki, najtańsze możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych.

Zalecane jest jednak wykupienie kompletnego pakietu. Powinien zawierać nie tylko ubezpieczenie na wypadek nieszczęśliwego wypadku, ale także pokrywać koszty długotrwałego i specjalistycznego leczenia za granicą. Jednocześnie warto, aby posiadał opcję wypłaty odszkodowania osobom trzecim na wypadek spowodowania szkody na ich rzecz. Musimy pamiętać, że wszystkie te koszty są bardzo wysokie, a bez posiadania odpowiedniej polisy trudno jest je pokryć z własnej kieszeni.

W prosty sposób ceny ubezpieczeń turystycznych można porównać ze sobą przez internet za pomocą naszego kalkulatora. Znajdują się w nim oferty kilkunastu towarzystw, do których dołączony jest plik z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). W efekcie przed zakupem jednego z pakietów, możemy dokładnie przeanalizować jego zapisy. Po dokonaniu wyboru, na naszą skrzynkę mailową zostanie wysłana umowa. Wystarczy ją wydrukować i cieszyć się urokami wyjazdu.

    Sprawdź ceny ubezpieczeń na narty

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa