Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Jazda poza trasą a ubezpieczenie na narty

freeride - jazda poza trasami

Wiele osób szuka co roku ubezpieczenia na narty lub snowboard, które zapewni im ochronę również w sytuacji, gdy ulegną wypadkowi, jeżdżąc poza wyznaczonymi trasami narciarskimi. Musimy pamiętać, żeby poinformować o tym agenta, u którego wykupujemy polisę.

Jazda poza trasą to nie tylko spontaniczny zryw zjechania ze szlaku raz na jakiś czas, ale także całkowicie alternatywny sposób uprawiania narciarstwa czy snowboardingu. Dla ludzi, którzy nie chcą ubitych tras, zgiełku i tłumów innych narciarzy. To także freeride - jazda w głębokim, świeżym śniegu wśród dzikich rejonów nietkniętych ludzką stopą, niejednokrotnie ekstremalnie trudna i wymagająca nadzwyczajnych umiejętności i przygotowania kondycyjnego. Jazda poza trasą to także heliskiing, gdzie narciarz zostaje przetransportowany na zbocze góry helikopterem, a zjazd odbywa się w asyście licencjonowanego przewodnika.

Standardowa zwyżka dla narciarzy
"Amatorskie uprawianie sportu ma służyć głównie odpoczynkowi i rozrywce. Jest to między innymi rozszerzenie o ryzyko związane z amatorskim uprawianiem narciarstwa i snowboardu na oznakowanych szlakach."

Sporty ekstremalne
"Sporty ekstremalne to wszystkie te, których uprawianie wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach dużego ryzyka oraz zagrożenia życia."

Zimowe sporty ekstremalne
jazda na nartach lub snowboardzie poza trasą
narciarstwo ekstremalne/zjazdy ekstremalne
skialpinizm
jazda po muldach
heliskiing
freestyle
snowboarding ekstremalny
freeride (zjazdy w świeżym śniegu)
snowboarding wysokogórski, prędkościowy
skoki i ewolucje snowboardowe i narciarskie

źródło: materiały własne 

    Znajdź najlepsze ubezpieczenie


Niezależnie od tego, czy planujesz zbaczać z trasy, czy uprawiać freeride, skialpinizm, czy może heliskiing , powinieneś wykupić rozszerzenie w polisie o sporty ekstremalne!

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe indywidualnie definiuje co zalicza do sportów ekstremalnych. Zalecam więc, aby kupować ubezpieczenie, które dokładnie wymienia tę formę aktywności sportowej, którą zamierzacie uprawiać lub stosuje ogólną definicję, jak np. „jazda poza trasą”, nie wchodząc w szczegóły, czy jest to freeride, heliskiing, skialpinizm czy coś innego.
Definicja co to jest sport ekstremalny znajduje się zawsze w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) danego towarzystwa.

Pamiętaj o najważniejszym!

Dla osób uprawiających sporty ekstremalne jak freeride czy heliskiing dużym zagrożeniem są lawiny, dlatego też – oprócz odpowiedniego, profesjonalnego sprzętu i przygotowania – zadbajcie o ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwania w górach. Jest to standardowy element ubezpieczenia turystycznego, jednak zazwyczaj nie opiewa na więcej niż 5.000 euro, co jest zaledwie ułamkiem kwoty, na jaką powinniście się ubezpieczyć. Warto wystąpić do towarzystwa z prośbą o przygotowanie indywidualnej oferty w tym zakresie albo wykupić ubezpieczenie dla kosztów ratownictwa i poszukiwania u organizatora wyprawy.

Redakcja portalu:

polisa narciarska

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa