Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Letnie stoki narciarskie, czyli gdzie szusować w lecie?

Pierwszorzędną kwestią w tej cieplejszej części roku jest dla narciarzy utrzymanie formy i dobrej kondycji fizycznej. Jak każdemu miłośnikowi sportu, również tym jeżdżącym amatorsko i hobbystycznie zależy na jak najlepszym przygotowaniu i wykorzystaniu już pierwszych jesiennych śniegów. Zima bowiem ostatnimi czasy nas nie rozpieszcza.

Istnieje wiele alternatywnych dyscyplin, które z pewnością pomogą w doskonaleniu techniki i utrzymaniu formy. Warto również wiedzieć, że funkcjonuje wiele letnich stoków narciarskich, umożliwiających trenowanie narciarstwa nawet przy 30 – stopniowym upale.

Z tego poradnika dowiesz się:

    Dopasuj polisę turystyczną

ubezpieczenie narciarskie na latofot: pexels.com

Za granicą...

Proponowaliśmy już Wam jazdę na sztucznym stoku w Dubaju. Jeśli ktoś chciałby połączyć wypoczynek w egzotycznym kraju z możliwością praktykowania zjazdów na nartach to będzie to najbardziej odpowiednie miejsce na spędzenie tegorocznych wakacji. Stok znajduje się w hali, w której utrzymywana jest stała temperatura -2ºC, dzięki czemu leżący tam śnieg nie topi się mimo upałów na zewnątrz.

Tak drastyczne zmiany temperatury, na które narażeni będą jeżdżący tam narciarze mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie, dlatego pamiętajmy o ubezpieczeniu turystycznym ze szczególnym naciskiem na ubezpieczenie kosztów leczenia.

    Ubezpiecz się na wyjazd

W Polsce

Aby pojeździć na nartach, nawet w porze letniej, nie trzeba szukać aż tak daleko. Do dyspozycji miłośników narciarstwa oddano także kilka polskich, sztucznych stoków. Uprawianie narciarstwa umożliwia tu igielita, bardzo często wykorzystywana do nauki jazdy na nartach. Istnieje bowiem przekonanie, że opanowanie tej dyscypliny w takich warunkach ułatwi nam jej praktykowanie zimną, już na naturalnie naśnieżonych stokach narciarskich.

Warszawa

Sposobności do uprawiania narciarstwa spodziewalibyśmy się raczej w południowej części naszego kraju, gdzie stworzenie stoku byłoby dużo łatwiejsze. Tymczasem stok znajdujący się w stolicy zaprasza fanów narciarstwa już od kilku lat do Ośrodka Szczęśliwice. Stok nie jest tak długi, jak zimowe, górskie trasy – jego długość wynosi 227 m, a różnica wysokości 44 m. Ośrodek czynny jest codziennie między godziną 10.00 a 20.00.Stok posiada własne wyciągi i wypożyczalnię sprzętu sportowego. Oferuje również naukę jazdy na nartach i snowboardzie.

Ośrodek Dolomity Sportowa Dolina -Bytom

Tu możliwa jest jazda zarówno na igielicie, jak i na śniegu. Przy sprzyjających warunkach stok jest bowiem dośnieżany. Tu narciarze mają nieco większe pole do popisu, bo długość stoku wynosi 750 m przy 70 m różnicy między najwyższą a najniższą stacją. Oprócz stoku ośrodek oferuje także tor dla sanek i quadów.

MaltaSki - Poznań

Ośrodek oferuje dwa stoki: krótki, 30-metrowy przeznaczony jest do nauki jazdy dla dzieci, oraz stok główny o długości 150 metrów i 18-stopniowym nachyleniu. Ten drugi wyposażony jest w wyciąg krzesełkowy oraz talerzykowy. Podobnie jak bytomski stok, również ten oferuje nawierzchnię igielitową oraz sztucznie naśnieżaną. Narciarze mają też możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego na miejscu.

źródło: materiały własne

Nie musimy zatem czekać całego roku do kolejnej zimy, która zasypie stoki śniegiem i umożliwi nam powrót do tego, co lubimy robić najbardziej. Wystarczy się rozejrzeć i wybrać któryś z dostępnych stoków w Polsce lub za granicą. Pamiętajmy jednak, że niebezpieczeństwa czyhają na nas nie tylko zimą, ale również latem. Rozważmy więc kupno polisy, którą nabyć możemy bez wychodzenia z domu, na stronie www.polisanarciarska.pl/porownaj.

Redakcja portalu:

polisa narciarska

 

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa