Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Wyjeżdżam do Dubaju - jak się przygotować?

dubaj

Dla tych, którzy nie zdążyli wybrać się na stok w ciągu ostatnich kilku miesięcy mamy wyjątkową propozycję. Istnieją bowiem miejsca, gdzie zimowy klimat utrzymywany jest cały rok, bez względu na pogodę. Mowa tu o halach, w których nawet latem panuje mróz, śnieg i niskie temperatury. Jedna z nich znajduje się w Dubaju, dla mieszkańców którego śnieg i możliwość uprawiania sportów zimowych jest prawdziwą atrakcją ze względu na tropikalny klimat panujący tam cały rok. Dubajski obiekt zawiera 5 zjazdów, z których najdłuższy liczy 400 m długości. Stoki zróżnicowane są pod względem stopnia nachylenia oraz trudności.

Wyjazd do Dubaju
źródło: materialy własne

Z tego poradnika dowiesz się:

Ubezpieczenie na wyjazd do Dubaju

Jak w przypadku szusowania na naturalnych stokach, również tu potrzebujemy odpowiedniego ubezpieczenia. Z uwagi na zróżnicowany klimat, na którego działanie będziemy wystawieni, powinniśmy zabezpieczyć się zarówno polisą narciarską, która uchroni nas przed konsekwencjami wypadków na stoku, jak i poprzez wykupienie odpowiednich rozszerzeń związanych z podróżą do krajów egzotycznych.

 

1. Ubezpieczenie kosztów leczenia

Zmiany temperatury, na jakie będziemy narażeni korzystając z możliwości uprawiania sportów zimowych w Dubaju (w hali temperatura utrzymywana jest na poziomie -2 stopni Celsjusza, podczas gdy na zewnątrz dochodzi do 30 a nawet 50 stopni), mogą wywołać u nas przeziębienie. Aktywność fizyczna także zwiększa ryzyko wizyty u specjalisty lub w szpitalu. Niezbędna jest zatem polisa pokrywająca koszty leczenia w tym kraju. Standardowe ubezpieczenie turystyczne czy narciarskie z pewnością będzie zawierało takie świadczenia, ale biorąc pod uwagę, że Zjednoczone Emiraty Arabskie, na terenie których znajduje się Dubaj, są krajem tropikalnym, możemy potrzebować rozszerzenia o choroby tropikalne lub nasilenie objawów chorób, na które już cierpimy. Absolutnie konieczne jest więc poinformowanie ubezpieczyciela o naszych zamiarach na wyjeździe oraz o naszym stanie zdrowia.

2. Pomoc Assistance

Podobnie jak ubezpieczenie kosztów leczenia, w podstawowym wariancie polisy możemy liczyć także na pomoc Assistance. W jego ramach możemy otrzymać pomoc w bardzo szerokim zakresie i w postaci różnego rodzaju usług. Będą to m.in. sytuacje:

kradzież dokumentów w przypadku kradzieży, zgubienia lub zniszczenia dokumentów, ubezpieczyciel udzieli nam informacji o oddziałach w pobliżu miejsca naszego pobytu, w których możemy uzyskać zastępcze dokumenty. Ponadto, za odpowiednim upoważnieniem wystawionym ubezpieczycielowi, może on zablokować nasze karty kredytowe, gdy zostały one skradzione
doraźna pomoc medyczna dzięki tej opcji możemy uzyskać poradę medyczną drogą telefoniczną, a w razie konieczności ubezpieczyciel zorganizuje pomoc lekarską i opłaci ją z ubezpieczenia kosztów leczenia
kontynuacja zaplanowanej podróży jeśli po wypadku i procesie leczenia nasz stan zdrowia pozwoli na kontynuację zaplanowanej podróży, ubezpieczyciel (po zgłoszeniu tego Centrum Alarmowemu) zorganizuje i opłaci transport ze szpitala do miejsca, z którego będziemy mogli podróżować dalej
opóźnienie lotu jeśli lot, którym mieliśmy dostać się do kraju naszego urlopu, był opóźniony przynajmniej o 5 godzin, a my posiadamy ważny bilet, towarzystwo ubezpieczeniowe zwraca koszty poniesione przez nas w związku z tym zdarzeniem, a które nie są opłacane przez zawodowego przewoźnika

źródło: materialy własne 

3. Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Mimo, że sztuczny stok w Dubaju nie należy do najdłuższych i najniebezpieczniejszych, to nawet na tym pozornie bezpiecznym terenie mogą zdarzyć się wypadki. Uprawianie wszelkiego rodzaju sportów, zwłaszcza narciarstwa czy snowboardingu, niesie ryzyko doznania kontuzji, złamania kończyn lub wstrząśnienia mózgu. Jeśli w wyniku takiego wypadku doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu i będziemy musieli poddać się leczeniu oraz rehabilitacji, ubezpieczyciel wypłaci należne odszkodowanie, które pokryje koszty wizyt lekarskich, badań i zabiegów.

Kompleksowa polisa dla Ciebie

4. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Nie ważne czy uprawiamy snowboarding, czy narciarstwo, czy jeździmy w górach, czy na sztucznych stokach, w każdym z tych miejsc możemy wyrządzić szkodę innemu narciarzowi. Ten ma wówczas pełne prawo domagać się od nas odszkodowania i opłacenia kosztów leczenia, gdy będzie ono konieczne. Jeśli wykupimy je przed wyjazdem ubezpieczenie, odszkodowanie zostanie więc wypłacone z naszego ubezpieczenia. Trzeba jednak pamiętać, że ubezpieczyciele wyłączyli z ubezpieczenia niektóre sytuacje. Za nie towarzystwo nie weźmie odpowiedzialności i rachunki będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Wyjazd na narty do Dubaju

 źródło: materialy własne

5. Ubezpieczenie bagażu

Mimo, że kradzież jest w Dubaju bardzo surowo karana, warto wyposażyć się w ubezpieczenie bagażu, które działa nie tylko w razie kradzieży, ale także zaginięcia lub zniszczenia walizki. Lecąc samolotem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jak i do innych krajów świata, możemy zostać pozbawieni niezbędnych przedmiotów, które spakowaliśmy do walizki w wyniku chociażby niewłaściwego skierowania bagażu.

Nieco inaczej polisa działa w przypadku kradzieży. Przede wszystkim zajście musi być zgłoszone miejscowej policji, która wystawi odpowiednie zaświadczenie. Na jego podstawie ubezpieczyciel zdecyduje o wypłaceniu nam odszkodowania i o jego wysokości. Na pieniądze z ubezpieczenia możemy liczyć jednak tylko wówczas, gdy do kradzieży doszło w naszej obecności. Odszkodowanie będzie nam się należeć, gdy nasze rzeczy zniknęły:

z zamkniętego pokoju w miejscu zakwaterowania
z przechowalni bagażu, gdzie zostawiliśmy je za pokwitowaniem
podczas przewozu przez zawodowego przewoźnika, który wystawił nam potwierdzenie przyjęcia bagażu
gdy straciliśmy przytomność i nie mogliśmy sprawować opieki nad naszą własnością

źródło: materiały własne 

 

Redakcja portalu:

polisa narciarska

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa