Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Letnie szaleństwo na stoku

deska

Upały po 30 stopni w cieniu? O to, co tygryski lubią najbardziej… ale nie wszystkie. Część z Nas z utęsknieniem czeka na sezon zimowy i szaleństwo na stokach. W ostatnich latach po Polakach widać też zmianę podejścia do uprawiania tej formy wypoczynku – coraz więcej osób wybiera jedną deskę zamiast dwóch nart. Jednak, o ile już jakiś czas temu wymyślono alternatywę dla narciarzy, by także latem mogli oddawać się treningom (nartorolki) – to co ze zwolennikami snowboardu?

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Otóż i tu pojawiła się możliwość letniego szusowania – Mountainboard. Co to takiego? Tak jak odpowiednika nart możemy szukać w rolkach, tak deska snowboardowa zbratała się z deskorolką. Jednak nie do końca. Mountainboardowa deska od tej klasycznej różni się nie tylko rozmiarem (jest większa niż zwykłe deskorolki). Ma także większe koła oraz wyposażona jest w wiązania – podobne do tych z zimowych desek. Oczywiście przestawienie się ze śniegu na trawiaste czy szutrowe trasy nie będzie od razu takie proste. Jednak zwracając uwagę na kilka podstawowych rzeczy nauka jazdy na mountainboardzie będzie prawdziwą przyjemnością.

ubezpieczenie na latofot: pexels.com

Sprzęt w komplecie

Do „letniej” deski możemy również dołożyć hamulec. Choć esencją jazdy na mountainboardzie jest hamowanie technikami podobnymi do tych, które są znane z zimowych stoków. Nie mniej dla początkujących jest to ciekawa alternatywa mogąca dać trochę pewności i poprawić bezpieczeństwo. Co do tego ostatniego – kluczowym elementem wyposażenia każdego użytkownika deski są ochraniacze. Bez nich nawet nie ma sensu wskakiwać na mountainboarda. Kask, ochraniacze na łokcie i kolana to prawdziwa podstawa. Zimą niektóre części Naszego ciała ochroni gruba i ciepła odzież. Latem musimy pamiętać, że o zadrapania w razie upadku jest o wiele łatwiej.

Jak jeździć na desce?

Wszystko to na początek może wydawać się skomplikowane – jednak po kilku treningach okaże się, że strach ma jedynie wielkie oczy. Pamiętać należy, że mimo podobieństw w np. jeździe carvingiem i zaangażowaniu podobnych mięśni do pracy zarówno w snowboardzie jak i mountainboardzie – są to sprzęty i dyscypliny różniące się od siebie. W snowboardzie często skręcamy tylną nogą przechodząc z krawędzi na krawędź. W mountainboardzie szybko oduczymy się tego manewru, częściej podnosząc przednie tracki – jest to jedna z metod skręcenia. Mountainboard wymaga też nieco większej siły. Przede wszystkim pomaga w wyczuciu równowagi i utrzymaniu odpowiedniej pozycji, jak również ułatwia dalszą naukę jazdy na snowboardzie ze względu na trening podobnych partii ciała. Mountainboard jest znakomitym narzędziem treningowym dla snowboardzistów.

Bezpieczna jazda

Snowboard za granicą

Mountainboard to oczywiście nie jedyne wyjście dla snowboardzistów w gorące letnie miesiące. Coraz popularniejsze stają się wyjazdy na lodowce. Co ciekawe – taki wyjazd nie koniecznie musi okazać się zabójczy cenowo bowiem przeloty tanimi liniami do Norwegii są jednymi z najtańszych jakie możemy zakupić. Owszem, do wyboru są także inne państwa z Austrią, Szwajcarią czy Francją na czele. Konkretne przykłady? Folgefonna w Norwegii – cena skipassu dla dorosłej osoby w tym miejscu to ok. 40 euro, a obiekt robi naprawdę spore wrażenie. Czynny jest nawet w lipcu, więc gdy w Polsce każdy myśli o smażeniu kiełbasek i własnego ciała na działce – możemy wyskoczyć choćby na chwilę do Skandynawów i poczuć trochę białego szaleństwa w środku upalnego lata.

 

Redakcja portalu:

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa