Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Na narty w listopadzie - ubezpieczenie, które zapewni Ci bezpieczeństwo

Listopad uważany jest zazwyczaj za początek sezonu narciarskiego. Otwierają się wtedy pierwsze trasy narciarskie, a w miejscach, w których pozwalają na to warunki, ruszają systemy sztucznego naśnieżania. Polscy narciarze najczęściej decydują się wtedy na odwiedzenie zagranicznych kurortów położonych w wyższych partiach gór i na dobre rozpoczynają sezon.

Wyjazd na narty w listopadzie jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą doczekać się zimowej aury i szaleństwa na stoku. Na krótki wypad możemy sobie pozwolić szczególnie, gdy 11 listopada (dzień wolny od pracy) wypada blisko weekendu. Oznacza to zagospodarowanie kilku dni spędzonych na stoku bez konieczności brania dłuższego urlopu.

Gdzie na narty w listopadzie w Austrii?

Listopad jest idealnym terminem na wyjazd do Austrii i uprawianie narciarstwa na tamtejszych lodowcach. Na początku sezonu z pewnością nie spotkamy się z tłumami na stoku i w spokoju będziemy mogli nacieszyć się pierwszymi chwilami na śniegu. Jakie kurorty narciarskie warto odwiedzić w listopadzie?

 

    Znajdź polisę narciarską dla siebie i swoich bliskic od 3,20 zł za dzień ochrony

 

 • Soelden (Sölden) - znajdujący się w Austrii ośrodek leżący na terenie Tyrolu, oferujący w sezonie 143 km tras zjazdowych, 9 wyciągów orczykowych, 16 krzesełkowych oraz 6 gondoli. Najwyższy punkt znajduje się na wysokości 3340 m n.p.m. na naturalnej platformie widokowej na Schwarze Schneide.
 • Kaprun – lodowiec Kitzsteinhorn mieszczący się na terenie Austrii w pobliżu miasta Salzburg oferuje w sezonie 41 km tras zjazdowych, 7 wyciągów orczykowych, 5 krzesełkowych oraz 4 gondole. Lodowiec wznosi się na wysokość 3203 m n.p.m.
 • Hintertux w Tyrolu - znany z Hintertuxer Gletscher, czyli Hintertux Glacier. Jest to lodowiec górski, który oferuje narciarzom możliwość jazdy na nartach przez cały rok. W listopadzie jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można znaleźć dostęp do śniegu i tras narciarskich. Jednak pamiętaj, że w listopadzie warunki na stokach w Austrii są zazwyczaj trudne i niezapewniają dużej ilości tras narciarskich. Warto sprawdzić warunki śniegowe i dostępność tras przed planowanym wyjazdem oraz być przygotowanym na zmienne warunki pogodowe.

Gdzie na narty w listopadzie we Francji?

Val Thorens to popularny kurort narciarski we Francji, który cieszy się dużą popularnością z kilku ważnych powodów. Jest to najwyżej położonym kurortem narciarskim w Europie, co gwarantuje obecność śniegu przez większą część sezonu narciarskiego. Dzięki temu można tu jeździć na nartach nawet wczesną jesienią i późną wiosną. Val Thorens jest również częścią ogromnego obszaru narciarskiego znanej francuskiej Doliny Tarentaise, która łączy się z innymi kurortami, takimi jak Courchevel i Meribel, tworząc obszar znany jako Les Trois Vallées (Trzy Doliny). To oznacza ogromną liczbę tras narciarskich i wyciągów krzesełkowych, które zapewniają niesamowite możliwości narciarskie. Znajdziesz tu trasy narciarskie dla wszystkich poziomów zaawansowania, od początkujących do zaawansowanych narciarzy. To idealne miejsce zarówno dla rodzin, jak i dla osób poszukujących ekstremalnych wrażeń.  Kurort jest łatwo dostępny zarówno drogą lądową, jak i kolejowo-autokarową. Lotnisko w Lyonie lub Genewie jest stosunkowo blisko, co ułatwia podróż do Val Thorens. W okolicy znajduje się wiele innych atrakcji, takich jak wycieczki piesze, jazda na nartorolkach, wellness i spa, lodowisko i wiele innych opcji spędzania czasu poza narciarstwem.

Val Thorens oferuje liczne kluby nocne i wiele restauracji i barów, co sprawia, że wieczory są równie atrakcyjne jak dni spędzone na stoku. Znajduje się tutaj także szeroki wybór zakwaterowania, od luksusowych hoteli po apartamenty, co pozwala znaleźć opcję odpowiadającą różnym budżetom i potrzebom.

Gdzie na narty w listoadzie w Szwjcarii?

Saas-Fee to urokliwy kurort narciarski w Szwajcarii, który przyciąga narciarzy i miłośników górskich widoków z całego świata. Saas-Fee jest położone na wysokości około 1 800 metrów nad poziomem morza, co zapewnia dobre warunki śniegowe przez większą część sezonu narciarskiego. Ponadto, w pobliżu znajduje się lodowiec Allalin, na którym można jeździć na nartach przez cały rok. Kurort leży w otoczeniu majestatycznych alpejskich szczytów, co tworzy niesamowite scenerie górskie i zapewnia możliwość podziwiania piękna przyrody. Jest to również jeden z nielicznych kurortów narciarskich w Europie, gdzie ruch samochodowy jest ograniczony. Samochody muszą być pozostawione na parkingu na obrzeżach miasta, co tworzy przyjazne środowisku i spokojne otoczenie. Oprócz narciarstwa, można także spróbować jazdy na nartorolkach na specjalnie przygotowanej trasie wiodącej ze szczytu do doliny. Bogata oferta wellness i spa zapewnia po dniu na stoku można zrelaksować się w jednym z wielu ośrodków wellness i spa, które oferują różnorodne zabiegi odprężające.

Ubezpieczenie na narty w listopadzie

Nie należy zapominać oczywiście o zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują na stoku. Nadal jest to bardzo kontuzjogenny sport i bez znaczenia na porę roku czy liczbę osób korzystających ze stoku może dojść do nieszczęśliwego wypadku, który będzie nas słono kosztował. W zagranicznych kurortach często nie znajdziemy ośrodka medycznego, z którego będziemy mogli skorzystać na podstawie EKUZ. Jednak nawet jej posiadanie nie zwalnia nas z częściowych opłat. I tak przykładowo pobyt w szpitalu będzie nas kosztował:

 • w Austrii od 12 do 20,10 €, czyli około 50 - 90 zł za dzień pobytu,
 • w Szwajcarii 15 franków szwajcarskich, czyli około 60 zł,
 • we Francji 20 % kosztów rachunku wystawionego przez szpital. Jeżeli kasa chorych pokryje koszty leczenia w całości, konieczne będzie wniesienie opłaty ryczałtowej w wysokości 18 € czyli ok. 80 zł.

Wydawać by się mogło, że nie są to wysokie koszty, musimy jednak pamiętać, że dotyczą one jedynie jednego dnia pobytu w szpitalu, nie wliczając opłat za leczenie i przepisane leki. Wyżej podane kwoty możemy jednak wydać na indywidualne ubezpieczenie, które nie tylko pokryje wszystkie koszty leczenia (zarówno w publicznych, jak i prywatnych ośrodkach), ale także zapewni kompleksową ochronę w innych sytuacjach.

Co zapewnia ubezpieczenie na narty?

Oprócz kosztów leczenia, możemy zdecydować się na rozszerzenie ochrony o niezbędne na stoku opcje. Jest to np. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej czy ochrona naszego sprzętu narciarskiego. Polisa zapewnia również transport medyczny do Polski. Nie możemy przewidzieć co zdarzy się na stoku, warto więc ubezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych wydatków.

Dobre ubezpieczenie narciarskie, które jest dopasowane do Twoich potrzeb, zapewnia:

 • odpowiedniow wysoką sumę ubezpieczenia - W Europie suma ubezpieczenia powinna wynosić co najmniej 30 000 euro, a poza Starym Kontynentem przynajmniej 60 000 euro. Natomiast jeżdżąc na nartach lub snowboardzie w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie, gdzie opieka medyczna jest bardzo wysoka, warto zwiększyć wysokość świadczenia do przynajmniej 120 000 euro. 
 • NNW ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadkówBędzie przydatne, gdy jeżdżąc na nartach lub snowboardzie doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu, jak np. złamanie nogę czy ręki. W zależności od poważności kontuzji, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci ci odszkodowanie.
 • OC sportowe - szczególnie ważne gdy np. nieumyślnie zniszczysz sprzęt elektroniczny w hotelu. Koszty jego naprawy pokryje ubezpieczyciel do wysokości określonej w umowie.
 • Ubezpieczenie bagażu - oprócz bagażu, można również ubezpieczyć przewożony w nim sprzęt sportowy i elektroniczny. Można je ubezpieczyć na wypadek zgubienia, zniszczenia lub kradzieży. Zasady ochrony, których musi przestrzegać właściciel również są zawarte w OWU. Sumy ubezpieczeń bagażu, a także sprzętu sportowego i elektronicznego każdy ubezpieczyciel określa indywidualnie. Zwykle wahają się od 800 do 6000 zł.
 • Rozszerzenie stosowne do sytaucji - Narciarze lub snowboardziści cierpiący na choroby przewlekłe, muszą rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczenia narciarskiego. Jeśli więc regularnie przyjmujesz leki lub znajdujesz się pod opieką lekarza, poinformuj o tym ubezpieczyciela przed zakupem polisy narciarskiej. W kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych polisanarciarska.pl wystarczy, że zaznaczysz opcję „Osoba przewlekle chora”, a będziesz mógł wybrać jedną z polis zawierającą tego typu rozszerzenie ochrony.

 

    Znajdź polisę narciarską dla siebie i swoich bliskic od 3,20 zł za dzień ochrony

 

Ile kosztuje ubezpieczeie na narty w listopadzie?

Towarzystwo ubezpieczeniowe  Koszty leczenia  Ratownictwo Ochrona od COVID-19                 Sporty objęte polisą NNW OC Cena                                               
 AXA PARTNERS  200 00 zł  200 000 zł  ✔ Zakres 3/7  114 20 000 zł  -

 31, 36 zł 

(sprawdź cenę)

NATIONALE NEDERLANDE  80 000 zł  100 000 zł  ✔ Zakres 5/7  60   -   - 

 37, 44 zł 

(sprawdź cenę)

 Wiener  91 581 zł  36 633 zł  ✔ Zakres 3/7  - 

                  10 000  zł

 • OC: 114 477 zł
 •  
 • OC sportowe: 114 477 zł

 57, 00 zł

(sprawdź cenę)

 

SIGNAL IDUNA  91 581 zł  32 053 zł  ✔ Zakres 3/7  7  15 000 zł  
 • OC: 274 744 zł
 •  
 • OC sportowe: 137 372 zł

 73, 42 zł

(sprawdź cenę)

 Promama  100 000 zł  100 000 zł  ✔ Zakres 5/7  2  20 000 zł
 • OC: 100 000 zł
 •  
 • OC sportowe: 100 000 zł

 74, 00 zł

(sprawdź cenę)

 Generali  200 000 zł  200 000 zł  ✔ Zakres 5/7  2  30 000 zł
 • OC: 100 000 zł
 •  
 • OC sportowe: 100 000 zł

 84, 00 zł

(sprawdź cenę)

Ubezpieczenie na listopadowy weekend na stoku, jak widać powyżej, nie jest sporym wydatkiem i z pewnością, jeżeli wybieramy się na narty do Austrii, bądź innego europejskiego kraju, stać nas również na odpowiednią polisę. Sprawdź, ile może kosztować ubezpieczenie dla Ciebie i ciesz się beztroskim wypoczynkiem wśród europejskich szczytów.

Najczęściej zadawane pytania o narty w listopadzie

 1. Jak wygląda sytuacja ze śniegiem na stokach w listopadzie?

  Śnieg na stokach w listopadzie to zróżnicowana sytuacja, zależna od danego miejsca. W listopadzie na stokach narciarskich w Europie, w tym w Alpach i innych górskich regionach, często jeszcze nie ma dostatecznej ilości naturalnego śniegu. W związku z tym wiele ośrodków narciarskich musi korzystać z produkcji sztucznego śniegu lub czekać na opady naturalnego śniegu.

 2. Czy ubezpieczenie narciarskie jest obowiązkowe?

  Ubezpieczenie narciarskie nie jest obowiązkowe, ale zdecydowanie lepiej je mieć. Odpowiednio dopasowana polisa narciarska zapewni pokrycie kosztów leczenia w razie wypadku, a także zapewni ochronę w wielu innych problematycznych sytuacjach.

Podsumowanie

 1. Korzystne kierunki na narty w listopadzie w Europie to Austria, Szwajcaria i Francja.
 2. Warunki narciarskie w listopwadzie są ciężkie i należy się do nich odpowiednio przygotować.
 3. Ubezpieczenie narciarskie to podstawa podczas wyjazdu na narty w listopadzie.
 4. Ubezpieczenie narciarskie można nabyć za 3, 70 zł za dzień ochrony na polisanarciarska.pl.

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa