Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Narty w Zieleńcu - Co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Narty w Zieleńcu

Zieleniec Ski Arena to największy ośrodek narciarski w Kotlinie Kłodzkiej. Znajduje się w okolicy Gór Orlickich i Bystrzyckich, formalnie będąc częścią Dusznik Zdroju. Stacja narciarska jest położona na wysokości 800-960 m n.p.m. Dobremu samopoczuciu narciarzy z Polski i Czech podczas pobytu w kurorcie sprzyja zarówno świeże górskie powietrze, jak i śnieg leżący tutaj ponad 150 dni w roku.

Narty: Zieleniec posiada bardzo dobre warunki do jazdy

Zieleniec Ski Arena dysponuje 40 trasami o długości ponad 23 kilometrów. Najdłuższa z nich liczy 2800 metrów, a najkrótsza 50 metrów. Poziom trudności szlaków jest urozmaicony w zależności od umiejętności narciarzy. Zieleniec Ski Pas powinni wybrać początkujący oraz rodziny z dziećmi. Najmłodsi mogą doskonalić jazdę pod okiem profesjonalnych instruktorów, a także bezpiecznie wjechać na górę stoku za pomocą tzw. wyciągów dydaktycznych (taśmowych). Łącznie narciarze mają do dyspozycji 29 wyciągów, w tym 6 kanapowych, które są najbardziej komfortowe.

    Porównaj ceny ubezpieczeń narciarskich

Najbardziej doświadczeni narciarze powinni wybrać trasę czarną o długości 810 metrów, czyli „Na krechę”. Dodatkowo mogą skorzystać z nieco łatwiejszych kilku szlaków czerwonych. W Zieleńcu mają również możliwość jazdy po zmroku do godziny 21, ponieważ 32 trasy dysponują sztucznym oświetleniem. Ponadto w ośrodku, szczególnie po czeskiej stronie granicy, znajduje się wiele szlaków przeznaczonych dla narciarzy biegowych.

Narty Zieleniec – ile kosztuje wypożyczenie sprzętu?


W Zieleńcu działa wiele wypożyczalni, w których można wynająć narty, kijki czy kaski narciarskie. Największe z nich to Agal Sport, Akademia Sportu Gryglówka, Centrum Narciarsko-Snowboardowe, Lider Ski bądź Wypożyczalnia Bartuś. Koszty wynajmu są uzależnione od indywidualnego wyboru rodzaju sprzętu i długości jego użytkowania.

Przykładowe ceny wynajmu sprzętu narciarskiego w Zieleńcu na 1 dzień:

  • narty dla dorosłych: około 40-45 zł,
  • narty dla dzieci: około 30-35 zł,
  • buty narciarskie: około 25-30 zł,
  • buty snowboardowe: około 25-30 zł,
  • kije, kask lub gogle: około 10-15 zł.


W Zieleńcu początkujący narciarze mogą również skorzystać z usług szkółek narciarskich. Większość z nich zatrudnia doświadczonych instruktorów. Do najbardziej znanych należą m.in. At Snowboard, Centrum Szkolenia Sign-x, SN Le-Ski czy SN Adam-Ski.

Narty: Zieleniec posiada bogatą bazę noclegową


Zieleniec to świetne miejsce na dłuższy pobyt. Narciarze mogą przyjechać tu nie tylko na weekend, lecz także np. na ferie zimowe. Ośrodek dysponuje bogatą bazą noclegową na każdą kieszeń. W zależności od posiadanych środków, można nocować w chatkach, schroniskach, kwaterach prywatnych, pensjonatach, willach czy hotelach.

Przykładowe ceny noclegu w Zieleńcu w zależności od standardu kwatery

Ośrodek

Rodzaj noclegu

Cena

Pensjonat Biały Potok

Turnus 8-dniowy (7 noclegów)

1400 zł osoba dorosła, 1000 zł za dziecko (w cenie wyżywienie, ognisko)

Śnieżka Apartamenty

Apartament dwuosobowy

260 zł za dobę (turnusy tylko tygodniowe od soboty do soboty)

SKI&SPA Zieleniec

Cena za dobę pobytu

179 zł za osobę przed sezonem, a 229 zł w okresie ferii zimowych – w cenie śniadania i obiadokolacje.

Źródło: Booking.com

Narty w Zieleńcu – jakie są ceny skipassów?


Wysokość cen skipassów w Zieleńcu zależy od pory roku. W sezonie wysokim (od 22 grudnia 2018 r. do 3 marca 2019 r.) są droższe niż w sezonie niskim (do 21 grudnia 2018 r. oraz od 4 marca 2019 r.). Karnety na stok można kupić zarówno na kilka godzin, jak i dni. Szczegóły kosztów zakupu wejściówek można poznać przeglądając poniższe tabele:

Sezon wysoki (od 22.12.2018 do 03.03.2019 r.)

Karnety godzinowe

Normalny

Ulgowy

2 godziny

60 zł

50 zł

4 godziny

80 zł

65 zł

5 godzin

85 zł

70 zł

7 godzin

95 zł

80 zł

16:00-21:00

60 zł

50 zł

19:00-21:00

45 zł

35 zł

Źródło: Zieleniec.pl

Sezon niski (do 21.12.2018 i od 04.03.2019 r.)

Karnety godzinowe

Normalny

Ulgowy

2 godziny

40 zł

35 zł

4 godziny

50 zł

45 zł

16:00-21:00 pn-pt

45 zł

40 zł

19:00-21:00 pn-pt

35 zł

30 zł

16:00-21:00 sb-nd

50 zł

45 zł

19:00-21:00 sb-nd

40 zł

35 zł

1-dniowy 7h pn-pt

55 zł

50 zł

1-dniowy 7h sb-nd

70 zł

60 zł

Źródło: Zieleniec.pl

Ceny karnetów dniowych - sezon niski i wysoki

1 dzień 9:00-21:00

Normalny

Ulgowy

1-dniowy

110 zł

90 zł

2-dniowy

185 zł

155 zł

3-dniowy

255 zł

205 zł

4-dniowy

330 zł

265 zł

5-dniowy

410 zł

330 zł

6-dniowy

470 zł

380 zł

6 dowolnych dni

565 zł

460 zł

Źródło: Zieleniec.pl

Narty w Zieleńcu a ubezpieczenie narciarskie


Wielu narciarzy jeżdżących w Polsce lekceważy konieczność posiadania ubezpieczenia narciarskiego. Są przekonani, że w razie wypadku wystarczy im publiczna opieka medyczna refundowana przez NFZ. Zwłaszcza, że również pomoc GOPR czy TOPR w Polsce jest też bezpłatna. Jednak takie poczucie może być złudne. W Zieleńcu wystarczy odnieść uraz po czeskiej stronie granicy. U naszych południowych sąsiadów za akcję służb ratowniczych (np. z użyciem helikoptera), płaci poszkodowany z własnych środków, jeżeli nie jest ubezpieczony. Jeśli konieczny jest pobyt w szpitalu, koszty leczenia mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie pokryje ich także Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Polisy narciarskie oferowane na terenie Polski posiadają wysokie sumy gwarantowane ubezpieczeń następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), a także odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC). Pierwsze z nich będzie przydatne, gdy doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wówczas ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie, którego wysokość zostanie określona procentowo według tabeli zawartej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Z kolei druga opcja będzie pomocna, kiedy z naszej winy urazu dozna osoba trzecia. Jeżeli nas pozwie i sąd przyzna jej racje, to towarzystwo wypłaci jej rekompensatę. W przypadku jazdy na nartach również na czeskich stokach, warto kupić polisę narciarską uznawaną w tym kraju. Jej najważniejszym elementem jest suma gwarantowana kosztów leczenia, która powinna wynosić co najmniej 30 000 euro.

Ceny najtańszych polis narciarskich zapewniających ochronę na stoku w Polsce zaczynają się od około 2 zł dziennie, a w Czechach od 3,70 zł za dzień dla osoby dorosłej. Jednak warto dopasować ubezpieczenie indywidualnie do celu i miejsca wyjazdu. W prosty sposób można to zrobić w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisanarciarska.pl, w którym dostępne są oferty kilkunastu ubezpieczycieli. Wystarczy wypełnić kilka pól online, a następnie na skrzynkę mailową otrzymamy umowę. Można ją wydrukować i bezpiecznie udać się na stok.

    Porównaj ceny ubezpieczeń narciarskich

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Aviva Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa