Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Narty w Zieleńcu - Co warto wiedzieć przed wyjazdem?

polisa na wyjazd narciarski

Zieleniec Ski Arena to największy ośrodek narciarski w Kotlinie Kłodzkiej. Znajduje się w okolicy Gór Orlickich i Bystrzyckich, formalnie będąc częścią Dusznik Zdroju. Stacja narciarska jest położona na wysokości 800-960 m n.p.m. Dobremu samopoczuciu narciarzy z Polski i Czech podczas pobytu w kurorcie sprzyja zarówno świeże górskie powietrze, jak i śnieg leżący tutaj ponad 150 dni w roku.

Narty: Zieleniec posiada bardzo dobre warunki do jazdy

Zieleniec Ski Arena dysponuje 40 trasami o długości ponad 23 kilometrów. Najdłuższa z nich liczy 2800 metrów, a najkrótsza 50 metrów. Poziom trudności szlaków jest urozmaicony w zależności od umiejętności narciarzy. Zieleniec Ski Pas powinni wybrać początkujący oraz rodziny z dziećmi. Najmłodsi mogą doskonalić jazdę pod okiem profesjonalnych instruktorów, a także bezpiecznie wjechać na górę stoku za pomocą tzw. wyciągów dydaktycznych (taśmowych). Łącznie narciarze mają do dyspozycji 29 wyciągów, w tym 6 kanapowych, które są najbardziej komfortowe.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie narciarskie dla siebie

Narty w Zieleńcu – co warto wiedzieć?

Zanim zdecydujesz się na zimowisko w Zieleńcu – warto odpowiednio się do niego przygotować. Zieleniec – jedna z największych stacji narciarskich w Polsce, położona w zapierającym dech w piersiach otoczeniu Gór Bystrzyckich i Orlickich – rokrocznie przyciąga całe mnóstwo turystów. Wśród nich, oczywiście, prym wiodą miłośnicy wszelkich sportów zimowych – nart, snowboardu, jazdy na sankach! Niesamowite widoki, komfort zjeżdżania, lokalna kuchnia i liczne atrakcje, takie jak słynna wieża widokowa na Orlicy, z której podziwiać można panoramę górską - czekają na turystów w Zieleńcu i jego okolicach. Urok Zieleńca docenią zarówno rodziny z dziećmi, którym zależy na aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu, jak i pary czy grupy przyjaciół – każdy znajdzie coś dla siebie! Jak przygotować się na pełen wrażeń wyjazd do Zieleńca? Podpowiadamy!

Narty w Zieleńcu – ile kosztuje wypożyczenie sprzętu?

W obrębie stoków w Zieleńcu działa kilkanaście wypożyczalni profesjonalnego sprzętu, które oferują sprzęt narciarski w korzystnych cenach. To właśnie odpowiedni sprzęt narciarski ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podczas zimowej zabawy.

Wypożyczając sprzęt do sportów zimowych możesz korzystać z szerokiego wachlarzu serwisowanych nart carvingowych różnego przeznaczenia, nart biegowych, desek snowboardowych, butów (zjazdowych, biegowych, snowboardowych), a także kasków, gogli, kijów i wielu innych. Jak plasują się ceny za wyposażenie pełnego stroju narciarskiego? Wypożyczalnie prześcigają się w ofertach! Ceny za narty lub deskę – w zestawie z profesjonalnymi butami – zaczynają się już od 60 złotych za dzień, z kolei za narty biegowe z kijkami i butami będziemy musieli zapłacić od 45 złotych za dzień. Koszt wypożyczenia w weekendy rożni się od tego w dni powszednie – wypożyczenie sprzętu w piątek od godziny 18:00 do 21:00 w niedzielę – wyniesie 110 złotych. Biorąc pod uwagę koszta związane z samym zakupem nowego sprzętu, a następnie jego serwisowaniem – możliwość wypożyczenia profesjonalnego wyposażenia wydaje się dużo większą oszczędnością niż prywatny zakup.

Narty w Zieleńcu – baza noclegowa 

Komfortowy nocleg to ważny czynnik udanego wyjazdu zimowego. Wybierając hotel, pensjonat albo kwaterę prywatną dla siebie i swoich bliskich – zwróć uwagę na lokalizację ośrodka oraz standard, jakim dysponuje. Najlepsze hotele w Zieleńcu oferują bogate w atrakcje pakiety ze śniadaniami bądź wyżywaniem all inclusive. Jeśli jednak wolisz spróbować lokalnych potraw w karczmach i restauracjach - wybierz standardowe miejsce noclegowe. Ciekawym dodatkiem do poszczególnych noclegów w Zieleńcu jest również możliwość skorzystania z bogatej bazy odnowy biologicznej. Jeśli potrzebujesz regeneracji po intensywnym dniu na stoku – wybierz opcję z basenem, sauną lub jacuzzi.

Jak plasują się ceny za noclegi w Zieleńcu?

Ośrodek

Rodzaj noclegu

Cena

Alpejski Zieleniec

Turnus 8-dniowy (7 noclegów)

1992 zł za osobę dorosłą (śniadanie wliczone w cenę)

Pod Orlicą

Mały pokój dwuosobowy

309 zł za dobę (śniadanie wliczone w cenę)

Apartamenty Zieleniec

Cena za apartament dla 2 dorosłych

609 zł za parę 

Nart w Zieleńcu – ceny skipassów 

Ceny skipassów w Zieleńcu zależą głownie od pory roku. W sezonie wysokim – a więc od 22 grudnia 2022 r. do 3 marca 2023 r. - są nieco droższe niż w sezonie niskim - do 21 grudnia 2022 r. oraz od 4 marca 2023 r. Karnety na stok można kupić zarówno w opcji godzinowej, jak i dziennej. Która z nich wypada korzystniej?

Sezon wysoki:

Karnety godzinowe

Normalny

Ulgowy

2 godziny

90.00 zł

80.00 zł

4 godziny

120.00 zł

105.00 zł

5 godzin

125.00 zł

110.00 zł

7 godzin

140.00 zł

120.00 zł

2 DNI 9:00-20:00

280.00 zł

245.00 zł

6 DOWOLNYCH DNI 9:00-20:00

830.00 zł

700.00 zł


Sezon niski:

Karnety godzinowe

Normalny

Ulgowy

2 godziny

60.00 zł

55.00 zł

4 godziny

85.00 zł

75.00 zł

7 godzin

100.00 zł

85.00 zł

2 dni 9:00-20:00

200.00 zł

175.00 zł

3 dni 9:00-20:00

280.00 zł

235.00 zł

4 dni 9:00-20:00

355.00 zł

290.00 zł

5 dni 9:00-20:00

430.00 zł

360.00 zł

6 dni 9:00-20:00

480.00 zł

400.00 zł

Narty w Zieleńcu a ubezpieczenie narciarskie, czy warto?

Aby zimowe szaleństwa przebiegały wyłącznie w dobrych nastrojach – przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie narciarskie. Już sama świadomość posiadania ubezpieczenia sprawi, że na stoku poczujemy się bezpieczniej i bardziej komfortowo. Biorąc pod uwagę dynamikę sportów zimowych – trudno przewidzieć czy podczas zabawy na stoku nie dojdzie do kontuzji czy uszkodzenia sprzętu zimowego.

PAMIĘTAJ❗ Odpowiednie ubezpieczenie narciarskie zabezpieczy Ciebie i Twoich bliskich przed konsekwencjami nieszczęśliwego wypadku na stoku, ewentualnością kosztownej akcji ratowniczej w górach czy zniszczeniem oraz kradzieżą sprzętu.

Ubezpieczenie narciarskie to gwarancja dobrej zabawy – korzystają z niego zarówno osoby, stawiające pierwsze kroki na nartach, jak i wieloletni miłośnicy adrenaliny. I choć koszt ubezpieczenia w porównaniu z korzyściami, jakie może ono przynieść – wydaje się naprawdę niewielki, warto pamiętać o wykupieniu świadczenia jeszcze przed rozpoczęciem podróży na stok. 

Co powinno zawierać ubezpieczenie narciarskie?

Wybierając ubezpieczenie narciarskie zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest oczywiście obszar ochrony, a więc sytuacje, w których ubezpieczenie poradzi sobie z pokryciem kosztów.

Ważne jest, aby ubezpieczenie pokrywało konsekwencje wypadku spowodowanego z Twojej winy ( na przykład zderzenia z innym narciarzem), konieczności sfinansowania wizyty u ortopedy lub rehabilitacji ( w przypadku, gdy to Tobie zdarzy się kontuzja), a także zorganizowania akcji ratunkowej w górach (kiedy nie będziesz w stanie wrócić o własnych siłach). Choć niektóre wydarzenia mogą wydawać Ci się mało prawdopodobne – nawet najbardziej doświadczeni narciarze wielokrotnie korzystali z możliwości wezwania śmigłowca na szyty górskie, na przykład z powodu trudnych warunków.

Również ewentualny pobyt w szpitalu podczas zagranicznego wyjazdu powinien zostać sfinansowany przez ubezpieczyciela – oraz związane z nim operacje, zabiegi, organizacja opieki dla dzieci na czas Twojej niedyspozycji.

Jak sprawa ma się w przypadku sprzętu? Właściwe ubezpieczenie zabezpieczy Cię nie tylko od uszkodzenia czy całkowitego zniszczenia sprzętu, ale również – co niestety zdarza się coraz częściej – kradzieży. Dzięki temu nie musisz martwić się o sprzęt – i w pełni cieszyć zimowymi atrakcjami. Coraz więcej ubezpieczeń obejmuje swoją opieką odwołanie wycieczki, noclegu czy imprezy narciarskiej – w razie nieprzewidywalnej sytuacji. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z konkretnej atrakcji pozwoli Ci zostać w domu, na przykład w przypadku przeziębienia.

Ale to nie wszystko! Ze względu na pandemię, jaka miała miejsce w ostatnim czasie, profesjonalne ubezpieczenie narciarskie powinno obejmować również pełną ochronę w przypadku zachorowania na COVID-19. 

Jak kupić ubezpieczenie narciarskie na polisanarciarska.pl?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów – zakup ubezpieczenia narciarskiego jest niezwykle prosty. Pierwszym krokiem do podjęcia właściwej dla siebie decyzji jest oczywiście porównanie ofert – zrobisz to z pomocą intuicyjnego kalkulatora ubezpieczen narciarskich.

Wystrczy wprowadzic dane do kalkulatora, dzieki którym porównywarka zaproponuje oferty róznych ubezpieczycieli. Kolejny krok to wybór oferty! Pamiętaj, by wybrana przez Ciebie polisa obejmowała pełne pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa, następstw nieszczęśliwych wypadków, ochronę sprzętu oraz OC. Ciekawą możliwością jest też rozszerzenie dla aktywnych. Całość zajmuje tylko kilka minut – do wypełnienia wniosku będziesz potrzebować danych swoich i osób objętych ochroną. Ostatni krok? Płatność! Dzięki szybkim płatnościom internetowym – sprawnie uregulujesz opłatę ubezpieczeniową. Dokument polisy w formacie PDF otrzymasz na podany we wniosku adres mailowy – możesz wygodnie pobrać ją na telefon czy tablet lub wydrukować i nosić przy sobie.

    Porównaj ceny ubezpieczeń narciarskich

Najczęściej zadawane pytania

 1. Dlaczego warto zdecydować się na pobyt w Zieleńcu?

  Zieleniec to jedna z największych stacji narciarskich w Polsce, położona w zapierającym dech w piersiach otoczeniu Gór Bystrzyckich i Orlickich. Co roku przyciąga całe mnóstwo turystów – na czele z miłośnikami nart, snowboardu, jazdy na sankach! Niesamowite widoki, oświetlone trasy, lokalna kuchnia i liczne atrakcje to tylko jedne z wielu powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce!

 2. Jak przygotować się do wyjazdu na narty w Zieleńcu?

  Przygotowując się do wyjazdu na narty w Zieleńcu – należy zorganizować nocleg, transport, wyżywienie oraz ubezpieczenie narciarskie. Część hoteli oferuje możliwość wykupienia śniadań. W profesjonalny sprzęt w korzystnych cenach można zaopatrzyć się w wypożyczalniach, znajdujących się w otoczeniu stoku.

 3. Na co warto zwrócić uwagę, wybierają c ubezpieczenie narciarskie?

  Kupując ubezpieczenie – warto zwrócić uwagę na obszar ochrony polisy. Ubezpieczenie powinno pokrywać konsekwencje wypadku spowodowanego z Twojej winy, konieczności sfinansowania wizyty u ortopedy lub rehabilitacji, naprawy bądź odkupienia sprzętu (w przypadku kradzieży), a także zorganizowania akcji ratunkowej w górach.

Podsumowanie

 1. Zieleniec Ski Arena to największy ośrodek narciarski w Kotlinie Kłodzkiej.
 2. Zieleniec Ski Arena dysponuje 40 trasami o długości ponad 23 kilometrów. Najdłuższa z nich liczy 2800 metrów, a najkrótsza 50 metrów.
 3. Ceny za narty lub deskę – w zestawie z profesjonalnymi butami – zaczynają się już od 60 złotych za dzień, z kolei za narty biegowe z kijkami i butami będziemy musieli zapłacić od 45 złotych za dzień. Koszt wypożyczenia w weekendy rożni się od tego w dni powszednie – wypożyczenie sprzętu w piątek od godziny 18:00 do 21:00 w niedzielę – wyniesie 110 złotych.
 4. Ubezpieczenie narciarskie na polisanarciarsa.pl mozna nabyc już od kilku złotych dziennie za osobę. 

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa