Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Polskie stoki narciarskie

polskie stoki narciarskie

Sezon zimowy sprzyja częstym wyjazdom w góry oraz szaleństwom na stoku. Wielbicieli rodzimych terenow z pewnością cieszy rozwijająca się infrastruktura ośrodków narciarskich. Zanim jednak wyjedziemy, musimy obrać konkretny cel. Przedstawiamy kilka najpopularniejszych w Polsce stoków, które oferują narciarzom to, czego potrzebują: śnieg, niskie ceny i dobrą zabawę. 

na narty w Polscefot: pixabay.com

    Pamiętaj o bezpieczeństwie

Zacznijmy od stoków tatrzańskich

Ich godnym reprezentantem jest niewątpliwie Kasprowy Wierch. Ta trasa zjazdowa prowadzi przez Halę Gąsienicową aż do Kuźnic. Na szczyt dostać się można kolejką linową, a po przesiadce w Myślenickich Turniach – kolejką wagonikową. Stacja ta mieści się na wysokości prawie 2 tys. m. n.p.m. Biorąc jednak pod uwagę różnicę w wysokości na pierwszym, czarnym odcinku szlaku trzeba wiedzieć, że trasa ta jest przeznaczona raczej dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.

Pierwsze 1,5 km zjazdu pozwala na obniżenie swojej wysokości o 300 m. Część ta jest nie tylko stroma, ale i zazwyczaj mocno oblodzona, co nie pozwala na bezpieczny zjazd początkującym narciarzom. Planując jazdę na tym odcinku należy pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka, jakie niesie uprawianie tej dyscypliny. Co prawda w niższych partiach stoku zjazd jest łagodniejszy i przez pozostałe 8 km zjeżdżamy 600 m. w dół, jednak jazda na tym odcinku wymaga wcześniejszego przebycia czarnego szlaku. Podobnie do szlaku Gąsienicowego, również szlak Goryczkowy charakteryzuje się takim stopniem trudności. Na miejscu do dyspozycji turystów są instruktorzy, z których pomocy można skorzystać.

 

Z Zakopanego ruszamy na zachód...

aby powiedzieć kilka słów o kolejnym stoku wartym odwiedzenia, mianowicie Skrzyczne – Czyrna w Beskidach, będące częścią kompleksu Czyrna – Soliski. W przeciwieństwie do Kasprowego, który przeznaczony jest właściwie wyłącznie dla narciarzy o wysokim stopniu zaawansowania, Skrzyczne stanowi doskonały punkt wypadowy dla amatorów i początkujących narciarzy i snowboardzistów. Ośrodek ten oferuje ponad 5 km łagodnego zjazdu zielonym szlakiem z możliwością zboczenia na któryś z trudniejszych szlaków (czarny lub czerwony). Cały kompleks Czyrna – Soliski składa się bowiem z 13 tras o łącznej długości 25 hm. Na górną stację prowadzi 13 wyciągów. Co również odróżnia ten kompleks o tatrzańskiego stoku to sztuczne naśnieżanie w razie potrzeby oraz oświetlenie, które umożliwia szusowanie także po zmroku.

Kup polisę na narty

Jeszcze bardziej na zachód...

narciarze mają do dyspozycji trasę zjazdową Kopa w Karpaczu. Stopień trudności zjazdu w tym paśmie górskim jest średni, dlatego mogą z niego korzystać zarówno profesjonalni narciarze, jak i rozpoczynający swoją przygodę z nartami lub snowboardem. Długość trasy wynosi tutaj 2300 m. przy różnicy wysokości ponad 500 m. Szlak składa się z 8 tras o różnym stopniu trudności. Na szczyt zawiezie nas jeden z 8 dostępnych tam wyciągów. Kopa znajduje się na wysokości 1350 m. n.p.m. W sezonie zimowym za korzystanie z usług oferowanych przez ośrodek zapłacimy 55 zł za bilet ulgowy oraz 60 zł za osobę dorosłą. Jest to cena za całodniowy pobyt na stoku.

Warto przeczytać także nasz inny poradnik o TOP 10 ośrodków narciarskich, gdzie pojechać na narty w Polsce.

Przede wszystkim pamiętaj, że wyjeżdżając w góry, należy zawsze zdecydować się na wybór dobrego ubezpieczenia narciarskiego.

Źródła: http://www.narty.pl/ i http://www.stokiwpolsce.pl/

Redakcja portalu:

polisa narciarska

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa