Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ranking miejsc na wyjazd na narty z dziećmi

W lutym dwutygodniowe wolne od nauki mają uczniowie z 10 województw. Ferie zimowe to świetna okazja, aby wspólnie z dzieckiem wyjechać na narty. Coraz więcej osób wybiera zagraniczne stoki, które często oferują lepiej przygotowane trasy oraz pewniejsze warunki pogodowe niż ośrodki w Polsce.

 

 

Od 29 stycznia do 11 lutego ferie zimowe wypadają w województwie lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim oraz śląskim. Natomiast od 12 lutego do 25 lutego na wypoczynek udadzą się uczniowie z kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego.

Gdzie na narty z dziećmi w lutym za granicę?

 

Polscy narciarze najczęściej jako kierunek zagranicznych wyjazdów wybierają Austrię, tak wskazało 28,6 proc. kupujących ubezpieczenie turystyczne na rankomat.pl. Dużą popularnością cieszą się również stoki we Włoszech (24,3 proc.),  Czechach (19,7 proc.) oraz na Słowacji (15,9 proc.). 26 proc. osób wyjeżdża w towarzystwie rodziny (w większości przypadków - dwójka rodziców plus dziecko). Jakimi kryteriami należy kierować się wybierając ośrodek na rodzinne ferie? Przede wszystkim warto zadbać, aby:

  • ośrodek dysponował trasami niebieskimi przystosowanymi do rodzinnej jazdy na nartach w towarzystwie dziecka,
  • posiadał rozbudowaną sieć taśm zabezpieczających, a także wyciągów gondolowych lub kanapowych z zabezpieczeniami dla dzieci,
  • w ośrodku znajdowały się szkółki lub przedszkola narciarskie, jeżeli dziecko dopiero rozpoczyna przygodę z nartami,
  • w wybranej przez nas miejscowości znajdowały się wypożyczalnie, jeśli nie posiadamy własnego sprzętu.

 

Wybraliśmy 4 kurorty w najpopularniejszych wśród polskich narciarzy krajach oferujących najlepsze warunki dla rodzin z dziećmi.

1. Serfaus-Fiss-Ladis (Austria)

 Położoną w Tyrolu potrójną miejscowość wyróżniają doskonałe trasy (łącznie 212 km) dla rodzin z dziećmi, które wraz z siecią 68 wygodnych wyciągów znajdują się blisko każdego z miasteczek. Zwłaszcza w Serfaus panują świetne warunki do nauki jazdy na nartach dla początkujących. Tamtejsze szkółki prowadzą zajęcia o kilku stopniach zaawansowania, a podnoszenie poziomu umiejętności kursantów ułatwiają liczne pochylnie, parki, tunele czy trasy przygodowe.

    Sprawdź cenę ubezpieczenia na narty

W Serfaus-Fiss-Ladis znajdują się również hotele przeznaczone wyłącznie dla rodzin. Większość z nich posiada bawialnie, w których są prowadzone zajęcia dla dzieci w różnym wieku. W kurorcie można również odpocząć w licznych barach, kawiarniach czy restauracjach serwujących specjały miejscowej kuchni.

2. Folgoria (Włochy)

Chociaż nie zalicza się do najpopularniejszych włoskich ośrodków, to w Folgarii panują idealne warunki dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tu duża liczba łagodnych niebieskich tras przeznaczonych dla początkujących narciarzy. Kurort posiada również sieć specjalnych wyciągów dla najmłodszych.

Folgaria jest także atrakcyjna pod względem finansowym. Nawet w szczycie sezonu zimowego przyjeżdża tu mniej turystów niż do sąsiednich alpejskich ośrodków, a ceny karnetów są niższe.

3. Szpindlerowy Młyn (Czechy)

Największy ośrodek w Czechach to także świetne miejsce na rodzinne ferie. Oferuje 20 km tras zjazdowych o zróżnicowanym poziomie trudności (niektóre z nich są oświetlone), a w razie potrzeby wspomagane sztucznym śniegiem. W Szpindlerowym Młynie znajduje się także bogate zaplecze dla rodzin z dziećmi.

W ośrodku można znaleźć szkółki narciarskie dla dzieci, które oferują całodzienny program nauki jazdy. Rodziny również wspólnie mogą spędzić czas uprawiając snowtubing, czyli zjazd po śnieżnym, wytyczonym torze na specjalnych gumowych ślizgach. W Szpindlerowym Młynie znajdują się również liczne bary, kawiarnie czy restauracje, w których ceny są znacznie niższe niż w Austrii czy we Włoszech.

4. Tatrzańska Łomnica (Słowacja)

Ośrodek położony zaledwie godzinę jazdy samochodem od polskiej granicy dysponuje najdłuższą (6 km) na Słowacji trasą narciarską. Jest bardzo szeroka, dlatego bezpiecznie mogą się na niej poruszać również małoletni narciarze. Dużym atutem kurortu jest także oznakowanie informacyjne w języku polskim, którym posługują się też instruktorzy zatrudnieni w tutejszych szkółkach.

    Kup tanie ubezpieczenie na narty

W Tatrzańskiej Łomnicy wybudowano także parki dziecięce, w których najmłodsi mogą korzystać z wygodnych wyciągów taśmowych. Na świeżym powietrzu znajdują się również place zabaw z lin i drewna. Jeżeli dziecku znudzi się zabawa na śniegu, rodzice mogą go zabrać do parku rozrywki Koziołkowo (Kamzkovo) na stacji przy Łomnickim Stawie (Skalnate Pleso).

Jakie ubezpieczenie na narty za granicę?

 

Rodzice wyjeżdżający na ferie zimowe z dzieckiem na narty nie powinni zapomnieć o wykupieniu ubezpieczenia. W Austrii, Czechach, we Włoszech czy na Słowacji obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), ale zapewnia jedynie bezpłatny dostęp do podstawowych świadczeń medycznych w placówkach, które mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Karta nie refunduje kosztów transportu ze stoku do szpitala czy przewozu do Polski helikopterem lub karetką.

W efekcie jeżeli poszkodowany nie będzie posiadał polisy narciarskiej, może zostać obciążony kosztami pomocy służb ratunkowych na kwotę nawet kilkudziesięciu tysięcy euro. Jaki zakres ochrony powinien posiadać optymalny pakiet? Oto najważniejsze elementy ubezpieczenia turystycznego w przypadku wyjazdu na narty:

  • koszty leczenia na sumę gwarantowaną w wysokości co najmniej 30 tys. euro,
  • koszty ratownictwa na kwotę co najmniej 5 tys. euro,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC),
  • rozszerzenie ochrony o jazdę na nartach.

 

Najtańsze ubezpieczenie tygodniowego wyjazdu na narty dla dwójki dorosłych osób oraz 10-letniego dziecka do Austrii, Czech, Włoch lub na Słowację zaczyna się od 69,93 zł. Jednak przed zakupem polisy należy przeanalizować oferty co najmniej kilku towarzystw, aby polisa była dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Można to zrobić w kilka minut za pomocą naszego kalkulatora. Po wyborze którejś z kilkunastu propozycji zakładów ubezpieczeniowych, na wskazany przez użytkownika adres e-mail zostanie wysłana umowa. Wystarczy ją wydrukować i wspólnie z dzieckiem bezpiecznie rozpocząć zimowy wypoczynek na stoku.

 

    Porównaj ceny polis narciarskich

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa