Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ubezpieczenie bagażu w ubezpieczeniu narciarskim

bagaż

Co towarzystwa ubezpieczeniowe rozumieją jako bagaż podróżny? W jednym z OWU definicja bagażu jest następująca: są to "rzeczy będące własnością Ubezpieczonego lub będące w jego posiadaniu i służące do jego użytku podczas podróży".

Szczegółowe informacje odnośnie tego, jakie przedmioty, w rozumieniu towarzystwa ubezpieczeniowego, wchodzą w skład bagażu określone są Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia danego towarzystwa. Niektórzy ubezpieczyciele jako bagaż uważają także sprzęt sportowy.

Pamiętaj!

Na odszkodowanie i pomoc w odzyskaniu naszej własności możemy liczyć wtedy, gdy bagaż zaginął, został skradziony lub zniszczony w obecności właściciela bagażu. Mienie pozostawione bez opieki nie będzie objęte ochroną ubezpieczeniową. Możemy jednak liczyć na wsparcie ubezpieczyciela również wtedy, gdy uległ zniszczeniu lub kradzieży podczas naszej nieobecności, ale tylko w następujących przypadkach:

gdy powierzyliśmy go przewoźnikowi i nasza własność zginęła lub została zniszczona podczas transportu
gdy zostawiliśmy go w miejscu naszego zakwaterowania w zamkniętym pomieszczeniu, w indywidualnym pomieszczeniu bagażowym na dworcu lub w hotelu, lub w bagażniku, przyczepie czy innym pojeździe pozostawionym na terenie strzeżonym

źródło: materiały własne

Określ własny udział w ubezpieczeniu

Decydując się na ubezpieczenie bagażu, jak i na ubezpieczenie innych wartości, musimy zdecydować o wysokości sumy, na jaką zawarta będzie polisa. Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota, jaką wypłaci ubezpieczyciel po zajściu zdarzenia objętego ochroną. Suma, na tyle, na ile pozwala ubezpieczyciel, powinna przynajmniej odpowiadać wartości bagażu, aby dawała najlepsze zabezpieczenie.

Przy kupnie ubezpieczenia bagażu musimy wskazać udział własny w ubezpieczeniu. Oznacza to, że powinniśmy procentowo lub w postaci określonej sumy pieniędzy określić, jaką część szkody pokrywamy sami. Ubezpieczyciel dopłaci resztę odszkodowania. Jeśli jednak wartość szkody będzie mniejsza niż wskazana przez nas kwota udziału własnego, wówczas całość zapłacimy z własnych środków.

Sprawdź warunki ubezpieczenia

 

Polisa działa także wtedy, gdy nasz bagaż nie został dostarczony nam na czas, na przykład przez przewoźnika. Wówczas możemy otrzymać zwrot kosztów, jakie ponieśliśmy przy zakupie najpotrzebniejszych akcesoriów i odzieży.

 

Redakcja portalu:

Redakcja Portalu PolisaNarciarska.pl

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa