Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży

Wiele osób wybierając się na wakacje postanawia skorzystać z usług biura podróży. Dzięki temu nie jest konieczne planowanie noclegów, trasy podróży czy miejsc, które można odwiedzić. Co się stanie, jeśli z jakiś powodów będziemy zmuszeni zrezygnować z zaplanowanej i opłaconej wycieczki? Przy tej opcji warto wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży.

ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży
źródło: pixabay.com

Jeżeli przed wyjazdem dojdzie do nieoczekiwanych zdarzeń, w wyniku których będzie trzeba zrezygnować z wakacji, towarzystwo ubezpieczeniowe przyjdzie z pomocą. Polisa zapewnia bowiem zwrot kosztów poniesionych z tytułu odwołania przez ubezpieczonego uczestnictwa w podróży.

Kiedy pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia?

W tego rodzaju ubezpieczeniach bardzo ważny jest termin zawarcia umowy z ubezpieczycielem. Jeżeli chcemy z niego skorzystać najlepszym rozwiązaniem jest zawarcie polisy kilka dni po zakupie wakacji w biurze podróży. Poszczególne towarzystwa określają własne terminy, jest to jednak zazwyczaj 7 dni od daty podpisania umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej.

    Ubezpiecz się teraz

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży – zakres

Towarzystwo w ramach ubezpieczenia może zwrócić nawet 100% kosztów poniesionych na wyjazd, z którego zrezygnowaliśmy. Do podstawowych zdarzeń umożliwiających taką wypłatę należą:

  • śmierć ubezpieczonego lub osób mu towarzyszących,
  • nieszczęśliwy wypadek uniemożliwiający wyjazd,
  • utrata pracy,
  • rozpoczęcie pracy w terminie wyjazdu,
  • kradzież dokumentów,
  • szkoda na mieniu ubezpieczonego.

Suma ubezpieczenia

Tak jak każda polisa, tak i ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży posiada określoną sumę gwarancyjną. Właśnie do niej ponosi odpowiedzialność towarzystwo, z którym została zawarta umowa. Przykładowo TU Europa zapewnia pokrycie kosztów do poniższych wartości.

Zakres ubezpieczenia Suma ubezpieczenia
Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej (podróży) 35 tys. zł
Koszty przerwania podróży 35 tys. zł

źródło: opracowanie własne

Kiedy towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności?

Bardzo ważnym elementem w ogólnych warunkach ubezpieczenia są wyłączenia odpowiedzialności. Są to sytuacje, w których nawet jeśli dojdzie do zdarzenia będącego podstawą do wypłaty, ubezpieczyciel jej odmówi. Towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności, jeżeli impreza turystyczna została odwołana z powodu działań wojennych, czy aktów terroru, jak również z winy organizatora, przewoźnika czy podmiotu oferującego miejsca noclegowe. Może tak się stać też z naszej winy, jeżeli pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających wydarzy jakiś wypadek, trafimy do szpitala i nie będziemy mogli skorzystać z wycieczki.

    Porównaj ubezpieczenia kosztów rezygnacji

Zanim wybierzemy ofertę konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego powinniśmy szczegółowo zapoznać się z OWU. Pozwoli to na świadomy wybór i uniknięcie nieporozumień związanych z wypłatą ubezpieczenia.

Redakcja portalu:

polisa narciarska

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa