Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Wypadek na nartach - kiedy ubezpieczenie nie zadziała?

Masz świadomość, że dobre ubezpieczenie może skutecznie cię uchronić przed ogromnymi kosztami związanymi np. ze skorzystaniem z opieki medycznej w innym kraju? Przy zakupie takiego produktu powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na to, co dostaniesz w zamian za uiszczenie składki, lecz także wyłączenia.

wypadek na nartach a ubezpieczenie

źródło: pixabay.com

OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia, to jeden z najważniejszych dokumentów, z którym musisz się zapoznać, chcąc nabyć ubezpieczenie. Nie ma przy tym znaczenia, czy kupujesz obowiązkowe ubezpieczenie OC, ubezpieczenie na życie czy też ubezpieczenie turystyczne. W udostępnionym przez towarzystwo ubezpieczeniowe dokumencie powinieneś znaleźć wszystkie najważniejsze informacje o danym ubezpieczeniu. Jakie konkretnie?

Kupując ubezpieczenie turystyczne, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na wyłączenia. Mowa o sytuacjach, w których ubezpieczyciel nie będzie zobowiązany zapłacić np. za twoje leczenie. Załóżmy, że zakupiłeś ubezpieczenie z myślą o uprawianiu narciarstwa, zaś wypadek miał miejsce przy wspinaniu się. Co w takiej sytuacji? Czy ubezpieczyciel będzie miał obowiązek pokryć koszty leczenia? Niekoniecznie.

Zanim zakupisz, dobrze się zastanów


Wyjazd w góry to świetny pomysł – spędzisz urlop w aktywny sposób. Musisz jednak pamiętać, aby przed wyjazdem zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zakup ubezpieczenia turystycznego daje komfort psychiczny, pod warunkiem jednak, że polisa jest dostosowana do twoich potrzeb. W innym razie skorzystanie z niej wówczas, gdy byłaby potrzebna, nie będzie możliwe. Czy chcesz płacić za coś, co nie jest przystosowane do twoich potrzeb?

Zanim zakupisz polisę z myślą o nartach, dobrze zrobisz, jeżeli zorientujesz się, co przygotowali dla ciebie poszczególni ubezpieczyciele. Porównanie ubezpieczeń narciarskich pozwoli ci nie tylko zorientować się, jaką ochronę gwarantują poszczególni ubezpieczyciele, lecz także uchroni się przed uiszczeniem zawyżonej sumy.

Jak szybko sprawdzić ceny?


Aby nie przepłacać, powinieneś sprawdzić ceny poszczególnych polis. Koszty zakupu ubezpieczenia turystycznego online na Rankomat.pl sprawdzisz bez większego kłopotu. Z myślą o tobie została przygotowana specjalna porównywarka. Po wpisaniu najważniejszych informacji o planowanym wyjeździe, zostanie ci przedstawiona oferta. Po zapoznaniu się z nią, zdecydujesz, czy jesteś zainteresowany zakupem polisy.

Jeżeli chodzi o zakup polisy turystycznej, musisz pamiętać, że cena to nie wszystko – najważniejszy jest zakres ochrony. Musisz być zatem świadom wyłączeń, bo w przeciwnym razie nie będziesz mógł skorzystać z ubezpieczenia, a np. szpital, w którym otrzymałeś niezbędną pomoc medyczną, wystawi ci słony rachunek.

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa