Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Zanim wyjedziesz, przeczytaj o polisie na narty i snowboard

Z roku na rok przybywa miłośników zimowych sportów. Najpopularniejszymi kierunkami są alpejskie kurorty w Austrii, Francji i we Włoszech. Jak przygotować się do takiego wyjazdu? Zanim wyjedziesz, przeczytaj o polisie na narty i snowboard.

polisa na narty i snowboardfot: pixabay.com


Poza standardowym wyposażeniem narciarza czy snowboardzisty, czyli odpowiednim stroju oraz sprzęcie powinieneś pamiętać o właściwej polisie. Tak jak ubrania mają nas ochronić przed zimnem na stoku, a narty ułatwić poruszanie się po śniegu, tak polisa ma być zabezpieczeniem naszych finansów. Warto więc zwrócić uwagę na kilka jej podstawowych elementów.

    Polisa dla narciarzy i snowboardzistów


Kiedy kupić ubezpieczenie?


Dzięki porównywarce wybór ubezpieczenia oraz jego zakup może zająć jedynie kilka chwil. Musimy jednak pamiętać, aby na polisę zdecydować się jeszcze przed wyjazdem. Będąc już zagranicą i wykupując ubezpieczenie, będzie nas obowiązywać okres karencji trwający 2-7 dni. Jeżeli w tym czasie dojdzie do szkody towarzystwo może odmówić pokrycia kosztów. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup polisy kilka dni przed wyjazdem. Ochrona obejmuje nas już od kolejnego dnia po otrzymaniu polisy. Ta jednak zostanie wystawiona po zaksięgowaniu wpłaty. Warto zwrócić uwagę na to, że banki nie pracują w weekendy i czas oczekiwania na wpłatę może się wydłużyć.


Jak wybrać polisę narciarską?


Przede wszystkim musimy określić cel wyjazdu oraz czynności, które będziemy podczas niego wykonywać. Chodzi tu zwłaszcza o uwzględnienie pracy fizycznej czy wybranie rodzaju sportu jaki mamy zamiar uprawiać. Ważna jest również informacja o chorobach przewlekłych czy ciąży (o ile nas dotyczą). Wszystkie te opcje mają na celu określenie ryzyka ponoszonego przez towarzystwa oraz ustalenie składki. W przypadku wyjazdu na narty zadeklarujmy jak będziemy jeździć – amatorsko, ryzykownie, ekstremalnie czy może będziemy uczestniczyć w zawodach.


Co powinno zawierać ubezpieczenie?


Podstawowymi elementami dobrego ubezpieczenia narciarskiego są koszty leczenia oraz Assistance. To drugie możemy rozszerzyć o dodatkowe usługi, przydatne w kryzysowych sytuacjach podczas wyjazdu. Niezbędne w polisie dla narciarza i snowboardzisty powinno być również NNW i OC. W przypadku Następstw Nieszczęśliwych Wypadków towarzystwo wypłaci odszkodowanie w razie śmierci bądź trwałego uszczerbku na zdrowiu. Natomiast Odpowiedzialność Cywilna ochroni nas przed nieprzewidzianymi kosztami, jeżeli to my wyrządzimy szkody na mieniu lub osobie.

    Ubezpieczenie na wyjazd


Zanim wyjedziesz na narty powinieneś zadbać o wyposażenie, kondycję fizyczną oraz o zabezpieczenie finansowe. Sporty uprawiane na stokach nie należą do tych najprostszych i najmniej ryzykownych, warto więc jak najlepiej się do nich przygotować i pomyśleć o wszystkich sytuacjach, w których możemy się znaleźć, także tych nieprzyjemnych.

 

Redakcja portalu:

polisa narciarska

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa