Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Na snowboard w listopadzie - ubezpieczenie dla wyjeżdżających na stok

Przygotowania, ale również wyjazdy na snowboard rozpoczynają się już w listopadzie. Pierwsi miłośnicy sportów zimowych już wtedy wyjeżdżają na stok, aby cieszyć się aktywnością na śniegu i nutą adrenaliny towarzyszącą zjeżdżającym na desce. Jeżeli również wybierasz się wkrótce na stok, powinieneś zapoznać się z kilkoma informacjami, dotyczącymi ubezpieczeń narciarskich w najbliższym sezonie.

ubezpieczenie na snowboard w listopadzie

Ubezpieczenie na wyjazd na snowboard w listopadzie z pewnością jest jednym z elementów, o którym powinieneś pamiętać przed wyjazdem. Polisa na wyjazd ma chronić Ciebie, aczkolwiek nie zagwarantuje, że nie wydarzy się nic złego. Wypadki na stoku zdarzają się i to bardzo często. Nie zawsze jest to zależne od Ciebie. Ubezpieczenie na snowboard nie może zapobiec nieszczęśliwym zdarzeniom, jednak zagwarantuje pomoc finansową w razie ich wystąpienia.

Kiedy kupić ubezpieczenie?


Ubezpieczenie na wyjazd na stok powinieneś zakupić najlepiej na kilka dni wcześniej. Decydując się na produkt wybrany w porównywarce, możesz liczyć na ochronę już od kolejnego dnia po zakupie. Warto jednak poświęcić więcej czasu, aby zapoznać się z każdą ofertą, a przede wszystkim z ich szczegółowymi warunkami. Polisa polisie bowiem nierówna i może okazać się, że nawet ubezpieczenie z bogatym zakresem posiada wyłączenia, przez które nie otrzymasz świadczenia.

    Kup ubezpieczenie na snowboard

Na co zwrócić uwagę w ubezpieczeniu na snowboard?


W ubezpieczeniu, poza podstawowym zakresem, który sam określasz lub wybierasz najodpowiedniejszy dla siebie pakiet, musisz zwrócić uwagę na szczegółowe zapisy w OWU. Jednym z nich są sumy ubezpieczenia, a dokładnie realizacja roszczeń w poszczególnych przypadkach. To, że SU NNW wynosi 100 tys. zł, zazwyczaj nie oznacza, że właśnie tyle dostaniesz. Dla każdego ryzyka ustala się odrębne zasady.

W ubezpieczeniu NNW możliwe jest otrzymanie świadczenia w dwóch przypadkach:

  • w razie śmierci – świadczenie wynosi zazwyczaj 100 % SU NNW, jednak nie zawsze. Niektóre towarzystwa ustalają limit, np. 60% czy 50 % SU NNW i właśnie tyle dostanie Twoja rodzina, jeżeli w trakcie wyjazdu dojdzie do śmiertelnego wypadku;
  • gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu – odszkodowanie wynosi procentową część SU w zależności od rodzaju uszkodzenia ciała, wysokość świadczenia ustala się na podstawie tabeli zawartej w OWU.

Także w przypadku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, towarzystwo nie zawsze wypłaci maksymalną sumę ubezpieczenia OC. Dla szkód wyrządzonych na mieniu zazwyczaj ustala się dużo mniejszy limit. Może to być np. jedynie 10% SU OC. Warto również zwrócić uwagę na udział własny ubezpieczonego. Niekiedy TU pokrywa koszty szkód o wartości powyżej określonej kwoty. W przypadku ubezpieczenia Axa Assistance Daleko od Domu, jest to przykładowo 750 zł.

Jazda na desce w listopadzie oraz każdej innej porze roku oznacza zwiększone ryzyko wypadków. Bardzo ważne jest zachowanie bezpieczeństwa oraz przestrzeganie przepisów obowiązujących na stoku. W wyłączeniach odpowiedzialności towarzystwa mogą bowiem pojawić się zapisy wykluczające wypłatę świadczenia, gdy podczas uprawiania snowboardu znajdowaliśmy się pod wpływem alkoholu (większość TU) lub np. nie posiadaliśmy kasku ochronnego (TU Axa Assistance).

kup ubezpieczenie na snowboard

Gdzie na snowboard w listopadzie?


W wielu kurortach narciarskich już w listopadzie rozpoczyna się sezon narciarski. Często wykorzystywane są systemy sztucznego naśnieżania, jednak za granicą, w wyższych partiach alpejskich szczytów, spotkasz się z naturalnym śniegiem niemalże przez cały rok. Miejsc, gdzie można pojechać na snowboard w listopadzie nie brakuje. Mogą to być m.in. austriackie kurorty, takie jak:

  • Soelden (Sölden) - znajdujący się w Austrii ośrodek leżący na terenie Tyrolu, oferujący w sezonie 143 km tras zjazdowych, 9 wyciągów orczykowych, 16 krzesełkowych oraz 6 gondoli. Najwyższy punkt znajduje się na wysokości 3340 m n.p.m. na naturalnej platformie widokowej na Schwarze Schneide.
  • Kaprun – lodowiec Kitzsteinhorn mieszczący się na terenie Austrii w pobliżu miasta Salzburg oferuje w sezonie 41 km tras zjazdowych, 7 wyciągów orczykowych, 5 krzesełkowych oraz 4 gondole. Lodowiec wznosi się na wysokość 3203 m n.p.m.

Zapewni ona wsparcie w razie nieszczęśliwego wypadku, przede wszystkim w kwestii finansowej. Niespodziewane wypadki i zachorowania za granicą mogą bowiem przysporzyć Ci wielu wydatków, których lepiej uniknąć posiadając odpowiednie ubezpieczenie.

Julietta Pawlak

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa