Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Planuję jeździć na nartach w Polsce - jak się przygotować?

Polska

Na nartach można pojeździć nie tylko za granicą. Nawet w marcu w niektórych miejscach w Polsce leży jeszcze śnieg i panują dobre warunki do uprawiania sportów zimowych. Tatry, Beskidy czy Karkonosze – wybór należy do nas, turystów. Trzeba jednak pamiętać, że mimo iż w Polsce na co dzień zapewnioną mamy opiekę medyczną i inne świadczenia, to nie powinniśmy zapominać, że uprawiając takie dyscypliny jak narciarstwo i snowboarding potrzebujemy szerszej ochrony niż na podstawowa. Jakie zabezpieczenie będzie nam zatem potrzebne?

 

Ubezpieczenie narciarskie – co powinna zawierać kompleksowa ochrona?

 

1. Ubezpieczenie kosztów leczenia

Podróże na terenie Polski są o tyle wygodniejsze i tańsze, że mamy zapewnione niektóre świadczenia bez konieczności wykupowania dodatkowej polisy narciarskiej. Nawet jeśli zdarzy nam się zachorować czy doznać kontuzji w Zakopanem czy Karpaczu, otrzymamy pomoc lekarską nieodpłatnie w ramach NFZ. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie NFZ upoważnia nas do korzystania z porady lekarskiej jedynie w publicznych przychodniach. Może zdarzyć się tak, że nasz stan zdrowia będzie wymagał natychmiastowej interwencji lekarzy, a najbliższą przychodnią będzie prywatna placówka. Wówczas Fundusz Zdrowia nie zwróci nam kosztów udzielonej pomocy.

Sprawdź ofertę polis narciarskich

2. Pomoc Assistance

W przeciwieństwie do ubezpieczenia kosztów leczenia, Assistance przydaje się bez względu na miejsce naszego pobytu. Natychmiastowa pomoc, którą możemy uzyskać o każdej porze dnia i nocy okaże się nieoceniona w razie nagłych wypadków i zdarzeń losowych. Jakie usługi mogą być przydatne podczas urlopu na nartach w Polsce?

Odzyskanie i ponowne skierowanie bagażu jeśli nasze walizki zaginą, ubezpieczyciel pomoże nam je zlokalizować i dostarczy do miejsca naszego aktualnego pobytu
Pomoc w odzyskaniu utraconych dokumentów ubezpieczyciel podejmie niezbędne kroki, aby odzyskać nasze zagubione dokumenty. Na nasza prośbę i z odpowiednim upoważnieniem może także zablokować karty kredytowe, jeśli my nie będziemy mieli takiej możliwości
Zastępczy kierowca jeśli po wypadku nie jesteśmy w stanie prowadzić pojazdu, którym przyjechaliśmy w góry i nasz stan zostanie potwierdzony przez lekarza, towarzystwo ubezpieczeniowe przyśle zawodowego kierowcę, który odwiezie nas do domu
Opiekę nad nieletnimi dziećmi jeśli w wyniku wypadku na przykład na stoku trafimy do szpitala i przez to nasze dzieci zostaną bez opieki, ubezpieczyciel zapewni i opłaci nadzór nad nimi

źródło: materiały własne

Ubezpieczenie Assistance jest dostępne w dwóch wariantach: podstawowym i rozszerzonym. Zakres takiego ubezpieczenia określa ubezpieczyciel, ale o tym, który wariant wybierzemy decydujemy sami.

 

3. Koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego

Jak wiadomo, ratownictwo górskie w Polsce finansowane jest przez państwo. Dzięki temu narciarze oddający się białemu szaleństwu w polskich górach, w przeciwieństwie do pogotowia ratunkowego w zagranicznych pasmach górskich, nie zostaną obciążeni kosztami akcji poszukiwawczej i ratowniczej, jeśli taka będzie konieczna. Jeśli jednak kupimy polisę narciarską zawierającą ubezpieczenie Assistance, w jego ramach otrzymamy ubezpieczenie ratownictwa w razie, gdybyśmy zdecydowali się część urlopu spędzić na stokach za południową granicą Polski.

Wybierz ubezpieczenie dla Ciebie i rodziny

4. Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Na wypadki różnego rodzaju narażeni jesteśmy zarówno w szkole, na uczelni, w pracy, jak i na stoku. Uczniowie i studenci mają je zwykle wykupione za pośrednictwem uczelni. Ci, którzy nie posiadają ubezpieczenia NNW powinni je wykupić przed wyjazdem na narty, aby chronić swój portfel przed kosztami leczenia i rehabilitacji po doznaniu trwałego urazu. Dzięki ubezpieczeniu Następstw Nieszczęśliwych Wypadków koszty te poniesie ubezpieczyciel. W przypadku naszej śmierci na stoku pieniądze otrzyma nasza rodzina.

 

5. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Jedną z podstawowych polis podczas uprawiania narciarstwa lub snowboardingu jest ubezpieczenie OC. Działa ono w sytuacji, jeśli wyrządzimy szkodę innemu narciarzowi. Po ucierpieniu w takim wypadku może on domagać się odszkodowania za zniszczony sprzęt sportowy, poniesione koszty leczenia, a także nieudany urlop. Posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zwolni nas z opłacania tych należności.

 

Wyjazd na narty do Rosji w Polsceźródło: materiały własne

Gdzie na narty w Polsce?

  • Kasprowy Wierch – to idealne miejsce dla fanów tatrzańskich stoków. Są tam do dyspozycji Gąsienicowy i Goryczkowy. Dzięki Nartostradom możemy nimi dojechać aż do Kuźnic. Trasa Goryczkowa jest przeznaczona dla zaawansowanych narciarzy. Zjazd jest bowiem stromy i oblodzony i może trwać około 20 minut.
  • Czarna Góra – ten ośrodek położony na masywie śnieżnika uważany jest za najbardziej nowoczesny kompleks wyciągów i tras zjazdowych w Polsce. Do górnej stacji można dojechać którymś z dwunastu znajdujących się tam wyciągów. Na szczycie Czarnej Góry znajduje się wieża widokowa, z której można nieodpłatnie podziwiać górskie widoki.
  • Stożek – tamtejszy ośrodek narciarski dysponuje zarówno trasami dla dzieci, jak i dla bardziej zaawansowanych narciarzy (ci mogą korzystać ze szlaków czarnych, czerwonych oraz nartostrad). Dostępny jest tu też snowpark dla snowboardzistów.

Redakcja portalu:

polisa narciarska

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa