Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Wyjeżdżam na święta w góry - jakie kupić ubezpieczenie turystyczne?

ubezpieczenie na święta w górach

Święta w górach to marzenie każdego zwolennika białego szaleństwa. Urlop świąteczny można przecież spędzić nie tylko w domu czy u rodziny, ale także na stoku. W przygotowaniach do takich świąt nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Jak każdy wyjazd, również ten świąteczny powinien być poprzedzony kupnem odpowiedniej polisy, która zapewni ochronę w nagłych wypadkach.

Wybór polisy nie może być jednak przypadkowy. Do najważniejszych składników ubezpieczenia narciarskiego należą:

1 Suma ubezpieczenia
2 Ubezpieczenie kosztów leczenia
3 Ubezpieczenie NNW
4 Ubezpieczenie OC
5 Assistance
6 Ubezpieczenie kosztów akcji poszukiwawczej i ratowniczej
7 Ubezpieczenie bagażu podróżnego i zgubionych dokumentów

źródło: materiały własne

Suma ubezpieczenia

Święta to czas sporych wydatków. Zamierzając spędzić je poza domem trzeba liczyć się ze wzrostem kosztów. Oszczędności nie należy jednak szukać w kupnie ubezpieczeń. Nie zawsze to co najtańsze, jest najlepsze. Polisa przede wszystkim ma chronić ubezpieczonych tak, żeby nie musieli martwić się o bezpieczeństwo i koszty podczas urlopu. Jeśli suma ubezpieczenia będzie zbyt niska, może nie pokryć kosztów ewentualnego leczenia po wypadku na stoku. Dlatego jej wysokość powinna odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom podróżujących.

 

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Wyjeżdżając, trzeba wziąć pod uwagę urazy i choroby, na które jest się narażonym podczas pobytu wypoczynkowego. W razie potrzeby dobrze jest wiedzieć, gdzie zwrócić się o pomoc. Koszty leczenia są zwykle zawarte w standardowej ofercie ubezpieczeniowej. W przypadku zachorowania wystarczy skorzystać z infolinii. Turyści telefonicznie zostaną poinstruowani o dalszych krokach, które powinni podjąć w celu uzyskania pomocy. Koszty leczenia pokryje ubezpieczyciel w ramach polisy.

    Ubezpiecz się

Ubezpieczenie NNW

Nieszczęśliwe wypadki mogą zdarzyć się nie tylko na stoku, ale w każdym innym miejscu. Aby zabezpieczyć się od ich następstw należy pamiętać o ubezpieczeniu NNW. Większość ubezpieczeń turystycznych ma tę opcję już w podstawowym zakresie. Ubezpieczenie to działa w przypadku śmierci ubezpieczonego lub doznania przez niego uszczerbku na zdrowiu. Pieniądze wypłacane są przez towarzystwo ubezpieczeniowe na pokrycie kosztów leczenia urazów.

 

Ubezpieczenie OC

Nigdy nie wiadomo, co może zdarzyć się na stoku. Zamiar jazdy na nartach lub snowboardzie podczas świąt, kiedy tłumy mogą być większe niż w innej porze roku, powinien być zabezpieczony ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej. Roszczenia poszkodowanego mogą dotyczyć zarówno zwrotu kosztów związanych ze zniszczonym sprzętem narciarskim, uszczerbkiem na zdrowiu, a także wszelkimi kosztami, które musi ponieść w konsekwencji wypadku.

Assistance

Pakiet ten jest szczególnie wskazany dla osób podróżujących rodzinnie. Chroni każdego członka w tzw. kryzysowych sytuacjach. W ramach tego ubezpieczenia można liczyć na zorganizowanie transportu rodziny chorego do Polski, opieki nad dziećmi oraz przewozu bliskiej osoby, która przyjedzie zaopiekować się poszkodowanym na czas jego leczenia. Ubezpieczyciel może zapewnić także pomoc prawnika oraz tłumacza, jeśli ubezpieczony, który wykupił polisę zawierającą ten pakiet, będzie potrzebował ich wsparcia.

 

Ubezpieczenie kosztów akcji poszukiwawczej i ratowniczej

O ile w Polsce interwencja ratowników górskich jest pokrywana z pieniędzy podatników, to za granicą kosztami związanymi z poszukiwaniem i ratowaniem turystów zaginionych w górach obciążony jest poszkodowany. Warto wyposażyć się w takie ubezpieczenie szczególnie, kiedy zamierzamy spędzić święta na nartach. Kwota, jaką trzeba by zapłacić za pomoc wyszkolonej ekipy sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Polisa narciarska zawierająca tego typu ochronę zapewnia pokrycie kosztów przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Znajdź najkorzystniejszą polisę

Ubezpieczenie bagażu podróżnego i zgubionych dokumentów

Świadczenie to działa, jeśli bagaż turysty zostanie skradziony, zgubiony lub zniszczony. Ubezpieczyciel organizuje dostarczenie go do właściciela oraz pokrywa koszty z tym związane. Podobnie w przypadku zaginięcia dokumentów, podróżny może liczyć na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego, które zajmie się zablokowaniem kont bankowych i wszelkimi formalnościami związanymi z zajściem.

 

Redakcja portalu:

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa