Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Wyjeżdżam na Sylwestra - czy potrzebuję ubezpieczenia narciarskiego?

sylwester

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Już zapewne większość z nas ma plany na tą wyjątkową noc. Coraz bardziej popularne staje sie świętowanie Sylwestra i Nowego Roku na stoku. Narciarstwo i snowboarding cieszą większym zainteresowaniem niż jeszcze kilka lat temu. Chcąc przywitać Nowy Rok szusując po śniegu należy pamietać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia narciarskiego, które zabezpieczy nas na wypadek urazu lub wyrządzenia szkody innym.

Ubezpieczenie narciarskie to jeden z pakietów, który oferuje nam szeroki wachlarz zabezpieczeń. Jazda na nartach należy do sportów kontuzyjnych, podczas uprawiania których zarówny my, jak i pozostali użytkownicy stoku, jesteśmy narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Kupno polisy to najlepszy sposób na ochronę przed ich skutkami. Ubezpieczyciele oferują nam następujące świadczenia:

 

Ubezpieczenie kosztów leczenia Jeśli doznamy urazu lub zachorujemy i będziemy potrzebowali konsultacji lekarza, wykonania badań albo podjęcia dłuższego leczenia podczas pobytu na urlopie, możemy skorzystać z jednej z przychodni. Leczenie zostanie sfinansowane z wykupionego przed wyjazdem ubezpieczenia. Bez niego lub Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego nie mamy prawa do korzystania z opieki medycznej nieodpłatnie.
Ubezpieczenie NNW Chroni nas od następstw nieszczęśliwych wypadków, o które nie trudno na stoku. Odszkodowanie zostanie wypłacone ubezpieczonemu lub jego bliskim w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu (ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia i ewentualnej rehabilitacji) lub śmierci.
Assistance Ten pakiet sprawdza się najlepiej w kryzysowych sytuacjach. Jego zakres zależy od ubezpieczyciela. Obejmuje zwykle pokrycie kosztów związanych z wcześniejszym powrotem rodziny do Polski, jeśli jeden z jej członków ulegnie wypadkowi i musi podjąć leczenie, zapewnia opiekę nad dziećmi, które przez wypadek rodzica zostały pozostawione bez nadzoru. Towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach Assistance zorganizuje i sfinansuje transport bliskiej osoby do opieki nad chorym, a także pomoc tłumacza i wsparcie prawnika, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Ubezpieczenie OC OC na wypadek wyrządzenia szkody osobom trzecim. Szkoda ta może mieć postać zniszczenia sprzętu narciarza, na którego przypadkowo wjechaliśmy lub uraz jego ciała. Poszkodowany może wystąpić z roszczeniem wypłaty odszkodowania, pokrycia kosztów leczenia oraz zwrot kosztów związanych z rozprawa sądową, jeśli taka była konieczna. Posiadając ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z odowiednio wysoką sumą, obowiązek wypłacenia pieniędzy zostaje przeniesiony na ubezpieczyciela.
Koszty akcji ratunkowej i poszukiwawczej Jeśli będziemy zmuszeni do skorzystania z pomocy ratowników, możemy ponieść koszty akcji ratunkowej, kiedy nie posiadamy odpowiedniego rozszerzenia w naszej polisie. Interwencja ratowników może nas kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w zależności od stopnia ryzyka, jakie będzie niosła akcja i konieczności użycia sprzętu, np. helikoptera.

źródło: materiały własne

 

    Sprawdź oferty polis dla Ciebie

 

Należy jednak pamiętać, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia zawiera sytuacje, w których zastrzega sobie prawo do odmowy wypłacenia odszkodowania. Jedną z tych sytuacji jest fakt spowodowania szkody lub uszkodzenia własnego ciała będąc pod wpływem alkoholu. Warto mieć to na uwadze zwłaszcza planując wyjazd sylwestrowy.

 

Wiele osób popełnia ten błąd i wraca na stok po szklance grzańca lub lampce szampana o północy, tłumacząc się niewielką ilością wypitego trunku. Dla ubezpieczyciela nie ma to jednak żadnego znaczenia. Jeśli we krwi ubezpieczonego, który uległ wypadkowi podczas jazdy na nartach lub spowodował szkodę osobie trzeciej, zostanie wykryty alkohol, towarzystwo ubezpieczeniowe pozbawi go prawa do odszkodowania. Wszelkie koszty związane z wypadkiem i jego skutkami będzie musiał pokryć z własnej kieszeni.

Redakcja portalu:

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wróć Porównaj oferty!
Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa