Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności.

Poradniki

Redakcja
Redakcja
Zespół specjalistów do spraw contentu, tworzący treści z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Zapaleni podróżnicy, dociekliwi redaktorzy, znawcy największych tajemnic OWU. Gotowi do pomocy w wyborze najlepszego ubezpieczenia, a także celu podróży i środka transportu. Doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego wyjazdu i co zrobić, aby był on przyjemny i bezpieczny.

Czym jest choroba przewlekła?

Ubezpieczenia turystyczne, w tym również narciarskie, oferują zabezpieczenie kosztów leczenia na wypadek, gdybyśmy musieli skorzystać z pomocy lekarza, wykonać badania czy nawet poddać się hospitalizacji i zabiegom. Każdy przyszły ubezpieczony, decydując się na taką polisę przed wyjazdem musi zdać sobie sprawę z tego, że jest to ochrona tylko w nagłych wypadkach. Oznacza to, że otrzymamy zwrot kosztów leczenia za urazy i choroby, których nabawiliśmy się podczas urlopu. Ubezpieczenie kosztów leczenia nie obejmuje jednak zaostrzenia objawów choroby, na którą cierpieliśmy już przed wyjazdem oraz nawrotów chorób przebytych w przeszłości. Takie choroby uznaje się za przewlekłe. Ochrona osób przewlekle chorych wymaga dokupienia rozszerzenia w ubezpieczeniu.

Jak narciarze spędzają wakacje?

Ku uciesze wielu ciepłolubnych mieszkańców naszego kraju zima pomału odchodzi, aby ustąpić miejsca wiośnie. Nie wszyscy jednak są z tego faktu zadowoleni. Nad brakiem śniegu ubolewają jednak narciarze, dla których oznacza to przerwę w praktykowaniu ich ulubionej dyscypliny sportu. Nie zawsze jednak muszą oni rezygnować ze swojego hobby. Istnieje bowiem kilka sposobów na to, aby utrzymać formę i chociaż w niewielkim stopniu móc nadal oddawać się swojej pasji.

Letnie stoki narciarskie, czyli gdzie szusować w lecie?

Pierwszorzędną kwestią w tej cieplejszej części roku jest dla narciarzy utrzymanie formy i dobrej kondycji fizycznej. Jak każdemu miłośnikowi sportu, również tym jeżdżącym amatorsko i hobbystycznie zależy na jak najlepszym przygotowaniu i wykorzystaniu już pierwszych jesiennych śniegów. Zima bowiem ostatnimi czasy nas nie rozpieszcza. Istnieje jednak wiele alternatywnych dyscyplin, które z pewnością pomogą w doskonaleniu techniki i utrzymaniu formy. Warto również wiedzieć, że funkcjonuje wiele letnich stoków narciarskich, umożliwiających trenowanie narciarstwa nawet przy 30 – stopniowym upale.

Rodzaje wyciągów narciarskich

By móc szusować po stoku, narciarze i snowboardziści muszą najpierw dostać się na jego szczyt. Ułatwiają im to specjalne wyciągi i koleje, dzięki którym mogą w szybki i prosty sposób dotrzeć na górną stację. Jakie są rodzaje wyciągów narciarskich i czym się różnią?

Zabezpiecz swój sprzęt narciarski na lato!

Choć lato w pełni i większość z nas zapomniała o śniegu i mrozie, to zapaleni narciarze już odliczają tygodnie to kolejnego sezonu. Poza letnim treningiem i przygotowaniem swojego organizmu do zimowego szaleństwa powinniśmy także pamiętać o przygotowaniu sprzętu. Dobrze zabezpieczone i przechowywane narty czy snowboard to większy komfort i bezpieczeństwo na stoku. Zobaczmy, co możemy zrobić dla swojego sprzętu w lecie.

Narciarstwo biegowe - jak jeździć?

Narciarstwo biegowe jest co raz bardziej popularnym w Polsce sportem zimowym. Jego największą zaletą jest to, że możemy go uprawiać w każdym rejonie naszego kraju. Potrzebujemy tylko nart, śniegu i trochę zapału.

Zmiana planów - czyli inne sporty zimowe

Kochacie zimę, ale znudziło Wam się jeżdżenie na nartach czy snowboardzie? Chcecie spróbować czegoś innego, nowego? Jeszcze przed sezonem zimowym przedstawiamy krótki przegląd sportów, które możemy uprawiać zimą.

Letnie szaleństwo na stoku

Upały po 30 stopni w cieniu? O to, co tygryski lubią najbardziej… ale nie wszystkie. Część z Nas z utęsknieniem czeka na sezon zimowy i szaleństwo na stokach. W ostatnich latach po Polakach widać też zmianę podejścia do uprawiania tej formy wypoczynku – coraz więcej osób wybiera jedną deskę zamiast dwóch nart. Jednak, o ile już jakiś czas temu wymyślono alternatywę dla narciarzy, by także latem mogli oddawać się treningom (nartorolki) – to co ze zwolennikami snowboardu?

Terminy ferii zimowych w 2017 roku

Terminy ferii zimowych w 2017 roku (rok szkolnym 2016/2017) odbędą się zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w styczniu i lutym, a dokładnie pomiędzy 16 stycznia a 26 lutego 2016 roku.

Gdy zdarzy się wypadek na stoku

W zimowym szale narciarskim często dochodzi do kolizji i wypadków. Część spowodowana jest brawurą, część brakiem doświadczenia początkujących miłośników białego szaleństwa, jeszcze inne to po prostu nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Jaka by jednak przyczyna nie doprowadziła do wypadku – trzeba wiedzieć, jak się wówczas zachować.
Ubezpieczenie narciarskie - Europa Ubezpieczenie narciarskie - Generali Ubezpieczenie narciarskie - Signal Iduna Ubezpieczenie narciarskie - Warta Ubezpieczenie narciarskie - Axa Partners Ubezpieczenie narciarskie - Uniqa